Гарбузовий сік – унікальний напій, який володіє великою кількістю корисних властивостей для людського організму. У магазині продають дорогі соки з великим вмістом цукру, і в цих напоях немає нічого корисного. Я хочу поділитися рецептом ніжного смаку гарбузового соку з м’якоттю через соковарку на зиму.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Гарбуз – 1 кг
  • Цукор-пісок – за смаком
  • Вода – 3 л.

Процес приготування:

Для того щоб приготувати гарбузовий сік з м’якоттю через соковарку на зиму, соковиту молоду гарбуз солодких сортів ретельно вимийте, добре обсушити кухонним рушником, після чого очистіть від шкірки за допомогою овочечистки або гострого ножа.

Очищену від шкірки гарбуз розрізати навпіл і акуратно видаліть насіння з серцевиною, потім наріжте на однакові шматочки невеликого розміру, і викладіть у верхній ярус соковарки.

В нижню частину соковарки налийте холодну воду і поставте на вогонь. Доведіть до помірного кипіння.

Потім на нижній ярус поставте сокоприемник, і перевірте, щоб трубочка була добре закріплена.

Зверху встановіть верхній ярус з гарбузом, і закрийте кришкою. Приблизно через годину в ємність з гарбузом додайте необхідну кількість цукрового піску.

Після чого зберіть гарбузовий сік пів-літровою банкою, зливаючи в одну велику каструлю. В залежності від того, який густоти хочете отримати сік, додайте гарбузовий макуха, влийте питну воду і ретельно перемішайте.

Каструлю поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

Добре вимийте банки, а потім стерилізуйте їх на водяній бані. Кришки прокип’ятіть.

Гарячий гарбузовий сік з м’якоттю розлийте по чистим банкам і закатайте з допомогою закочувального ключа стерильними кришками.

Банки переверніть догори дном, закутати теплою ковдрою або кухонним рушником і залиште в такому положенні до повного охолодження приблизно на добу.

Потім захололі банки з гарбузовим соком перемістіть на зберігання в темне прохолодне місце.

Насолоджуйтеся корисним напоєм!

Гарбузовий сік у домашніх умовах