У період спекотного літа прохолодні напої вельми популярні. А якщо це напої, що несуть суттєву користь для організму, то їх важливість ще актуальніше. Старий добрий квас, приготовлений у домашніх умовах, містить натуральну флору, користь якої безцінна для організму. Готувати такий квас простіше простого, головне – мати терпіння і дочекатися його готовності. Овес потрібно використовувати неочищений, з оболонкою, а придбати його можна в більшості магазинів у відділі з крупами.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Вода – 2 л
  • Овес – 250 гр.
  • Родзинки – 1 жменя
  • Цукор-пісок – 4 ст. л.

Процес приготування:

Родзинки для квасу ретельно промиваємо під струменем теплої води. Важливо змити будь-які забруднення – сухофрукти повинні бути абсолютно чистими. Після промивання поміщаємо родзинки в друшляк і даємо воді стекти.

Зерна вівса також ретельно промиваємо. Випадкове сміття та дефектні зерна викидаємо. Промитий овес поміщаємо в підходящу за обсягом миску і заливаємо його водою кімнатної температури. Залишаємо крупу у воді на одну годину. Після цього воду зливаємо.

Трилітрову банку вимиваємо, наливаємо в неї вказану кількість теплої води. Воду краще використовувати кип’ячену.

Додаємо у воду цукровий пісок і перемішуємо, щоб він повністю розчинився.

Занурюємо у воду родзинки і овес.

Горлечко банки покриваємо бавовняною тканиною і обв’язуємо ниткою або затягуємо гумкою.

Залишаємо банку з майбутнім квасом при кімнатній температурі на три-шість днів, щоб активувався процес бродіння. Якщо в приміщенні спекотно, процес почнеться швидше, і квас буде готовий вже на третій-четвертий день.

Коли з’явиться характерний запах бродіння, рідина потемніє, і в ній з’являться бульбашки повітря, пробуємо квас на смак. Якщо смак влаштовує, то готовий квас проціджують через сито в зручну посуд для зберігання і поміщаємо в холодильник. Якщо різкості і смаку ще недостатньо, то залишаємо квас ще на якийсь час для бродіння, періодично знімаючи пробу. Вживати такий квас можна соло, без будь-яких добавок – його смак самодостатній, і він відмінно втамовує спрагу. Також у напій можна додати мед, розім’яті листя м’яти, скибочка лимона, тертий імбир або ягоди журавлини – варіантів подачі безліч, на будь-який смак.

Приємного апетиту!

Вівсяний квас Квас без дріжджів Квас в домашніх умовах Квас з родзинками