Смачна і корисна заготівля на зиму – гарбузово-яблучний сік з м’якоттю. Смачний, в міру солодкий і дуже корисний, він стане додатковим джерелом вітамінів для підвищення імунітету в зимово-весняний період. Невелику кількість лимонного соку, який ми додаємо в процесі приготування, надають соку приємну кислинку і служать природним консервантом, який допомагає соку чудово зберігатися всю зиму в прохолодному місці. Кількість цукру ви можете регулювати на ваш смак і трохи зменшити його кількість, якщо будете використовувати сік в раціоні малюків.


Інгредієнти: на 4 л.

  • Гарбуз – 1,1 кг
  • Яблука – 1,1 кг
  • Вода – 3 л
  • Лимон – 0.5 шт.
  • Цукор-пісок – 300 гр.

Процес приготування:

Готувати сік з гарбуза і яблук з м’якоттю на зиму легко! Для заготівлі соку ми рекомендуємо використовувати гарбуз мускатних сортів, вона більш соковита і має солодкий смак. Яблука використовуємо твердих сортів, вони повинні бути соковиті стиглі, тільки хорошої якості. Промиваємо яблука під проточною водою і викладаємо на кухонний рушник, щоб вони обсохнули від води.

Потім розрізаємо яблука уздовж навпіл, видаляємо серцевину і плодоніжки. Якщо у яблук тверда шкірка – можна видалити за допомогою овочечистки.

Потім розрізаємо яблука на 4-6 частин.

Гарбуз промиваємо, відрізаємо необхідну кількість, чистимо від шкірки і насіння. Нарізаємо невеликими кубиками.

В глибоку каструлю наливаємо воду, ставимо на середній вогонь і викладаємо в неї підготовлені яблука і гарбуз. Доводимо масу до кипіння.

Після того, як маса закипіла, варимо її протягом 20 хвилин, після чого знімаємо з вогню.

За допомогою заглибного блендера пюрируем гарбуз і яблука до однорідної консистенції.

Потім додаємо в пюре цукор і сік половини лимона, перемішуємо і ставимо на вогонь. Проварюємо сік 10 хвилин і знімаємо з вогню.

Пляшки для соку промиваємо питною содою і ретельно выполаскиваем проточною водою. Потім ставимо пляшки в холодний духова шафа шийкою вниз і стерилізуємо при температурі 110-120 градусів протягом 7-10 хвилин.

Простерилізовані пляшки виймаємо з духовки і даємо їм охолонути 5-10 хвилин, після чого розливаємо готовий гарячий сік.

Щільно закриваємо пляшки прокип’яченими кришками і залишаємо при кімнатній температурі до повного охолодження. Потім прибираємо сік на зберігання в темне прохолодне місце.

Сік виходить густий по консистенції, за бажанням перед вживанням його можна трохи розбавити кип’яченою водою. Пригощайтеся!

Гарбузовий сік з лимоном Гарбузовий сік у домашніх умовах Гарбузово-яблучний сік Яблучний сік на зиму