Солоні вовнянки в скляних банках холодним способом найголовніше – правильна підготовка. Це означає, що гриби, перш за все, слід ідеально вимити, а потім добре вимочити у воді. Так вовнянки не будуть гірчити. Засолку допустимо проводити в звичайних скляних банках. Поласувати готовим продуктом можна буде не раніше, ніж через місяць – волнушкам потрібно багато часу, щоб якісно просолитися. Виходять вони щільними і хрусткими – результат безперечно варто витрачених зусиль.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Волнушки – 500 гр.
  • Сіль велика – 4 ч. л.
  • Листя хрону – 3 шт.
  • Листя чорної смородини – 3 шт.
  • Листя вишні – 3 шт.
  • Кріп –
  • Часник – 4 зуб.
  • Перець духмяний горошок – 7 шт.
  • Лавровий лист – 3 шт.

Процес приготування:

Рецепт солоних вовнянок в скляних банках холодним способом смачний! Вовнянки ретельно очищаємо від поверхневих забруднень. Якщо є дефектні ділянки, їх акуратно вирізаємо. Після первинного очищення гриби промиваємо у великій кількості води, щоб добитися ідеальної чистоти. Чисті плодові тіла поміщаємо в підходящу за розміром посуд і заливаємо холодною водою. Залишаємо вовнянки для вимочування на добу, щоб з них вийшла характерна гіркоту. Якщо в приміщенні тепло, має сенс долити до грибів пару раз холодної води, щоб не допустити закисання.

Після вимочування воду з грибів зливаємо. Банку для засолювання моєму содовим розчином і ошпарюємо окропом. Часник очищаємо від лушпиння і нарізаємо тонкими слайсами. Листя смородини, вишні, хрону і зелень кропу ретельно миємо. На дно банки кладемо частина підготовленої зелені, часнику, лаврового листя, запашного перцю. Поверх розміщуємо вовнянки. Посипаємо сіллю. Важливо відзначити, що сіль має бути саме велика їдальня. Дрібна йодована може дати непередбачуваний результат.

Покриваємо гриби залишилася зеленню та спеціями. Злегка притискаємо руками, щоб ущільнити шари продуктів.

На поверхню кришку кладемо меншого діаметру і встановлюємо вантаж. В якості гніту зручно використовувати ємкості з водою – так можна точно контролювати вагу. Гриби повинні бути щільно притиснуті, але не роздавлені. Залишаємо ємність при кімнатній температурі, щоб почався процес ферментації.

Приблизно через три-чотири дні вовнянки осядуть і виділять сік. Після цього виймаємо ємність з грибами в холодильник або льох, бажано залишити гніт. Якщо на поверхні буде утворюватися шар цвілі, не варто цього лякатися, це нормально. Треба просто акуратно прибрати цвіль ложкою.

Орієнтовно через місяць вовнянки будуть готові до вживання. Вони просолятся повністю, придбають характерну щільну хрустку текстуру. Якщо здасться, що гриби дуже солоні, перед подачею можна замочити їх на годину в холодній воді – зайва сіль піде.

Приємного апетиту!

Вовнянки на зиму Вовнянки холодним способом на зиму Солоні вовнянки Солоні гриби на зиму