Суха засолювання сала з часником і перцем найбільш популярна серед господинь, адже готовий делікатес завжди виходить з пікантним відмінним смаком і схожий на солоне сало з діжки. Для цього рецепта виберіть свіже сало біло-рожевого кольору, тонкою шкіркою і товщиною не більше 4 див. Смак сала визначають спеції. Крім класичних часнику і перцю можете додати інші по своєму смаку.


Інгредієнти: на 10 порц.

  • Сало з прошарками м’яса – 1 кг
  • Сіль – 1 кг
  • Часник – 2 головки
  • Перець чорний горошок – 20 шт.
  • Перець духмяний горошок – 10 шт.
  • Лавровий лист – 8 шт.

Процес приготування:


Готувати суху засолювання сала з часником і перцем просто! Спочатку підготуйте спеції для засолювання сала. Часник почистіть від лушпиння і ножем дрібно порубаєте. Горошки перцю подрібніть в ступці або кавомолці. Листи лавра поломайте на невеликі шматочки. Всі ці інгредієнти помістіть на обробну дошку. За бажанням можете додати й інші прянощі.

Потім до спецій насипте кілограм крупної солі. Пересолу не бійтеся, так як сало зайвого не візьме. Спеції із сіллю добре перемішайте.

Шматок сала для засолювання промийте холодною водою (домашнє сало мити не треба), поскобліть ножем шкірку і потім сало обсушити кухонним рушником. Підготовлене сало покладіть на дошку і ретельно зі всіх сторін натріть його сіллю зі спеціями.

Потім сало перекладіть в посуд для засолювання, розташувавши шкіркою донизу. Пересипте на сало залишки солі і спецій. Закрийте посуд щільною кришкою або шматочком харчової плівки і бажано герметично. Залиште сало на одну добу при домашньої температурі для дозрівання. Потім помістіть його в холодильник на 3 доби.

Після закінчення цього часу сало з часником і перцем можна нарізати на скибочки і подавати до столу. Для тривалого зберігання сало розріжте на кілька шматочків, загорніть у фольгу, а можна і в щільну тканину і покладіть в морозилку.

Вдалих і смачних заготовок!

Засолювання сала з часником Засолювання сала сухим способом Як засолити сало в домашніх умовах Як засолити сало з прошарками м'яса