Підосичники і підберезники досить схожі між собою як за зовнішнім виглядом, так і за смаковими якостями. Їх ніжні делікатесні капелюшки мають шовковисту текстуру, яка зберігається при будь-якому способі обробки. Ці гриби смачні і в смаженому, і в тушкованому вигляді, чудово розкриваються лісовим ароматом в супах, ідеальні для солянок. У солоному вигляді виходять пікантними і поєднують в собі ніжність і характерну щільність. Саме про останній спосіб приготування красноголовців і підберезників піде мова в даному рецепті.
Інгредієнти: на 1 л.
- Підберезники свіжі – 0.7 кг
- Підосичники свіжі – 0.7 кг
- Сіль крупна (для розсолу) – 40 гр.
- Сіль крупна (для посипання) – 30 – 40 гр. для посипання
- Вода – 4 л
Процес приготування:
Як солити підосичники і підберезники? Підосичники і підберезники можна заготовлювати разом. Зібрані гриби відразу варто перебрати: випадковий слід викинути сміття, забруднення ніжок зачистити кінчиком ножа, дефектні частини акуратно вирізати.
Підготовлену сировину нарізаємо шматочками невеликого розміру і ретельно промиваємо проточною водою кілька разів, щоб видалити залишилися забруднення.
Чистим грибів даємо злегка обсохнути після промивання.
Для приготування сольового розчину вливаємо воду в об’ємну каструлю і додаємо сіль.
Ставимо каструлю на плиту і нагріваємо вміст до кипіння. Варимо розчин п’ять хвилин, після чого бажано його процідити – кам’яна сіль може залишати після себе дрібне сміття.
Проціджений розчин знову доводимо до кипіння і занурюємо в нього нарізані шматочками підосичники і підберезники.
Чекаємо закипання грибної маси і знижуємо температуру плити до середньо-низького значення. На поверхні, що буде з’являтися піна, яку треба періодично знімати. Після закінчення орієнтовно двадцяти хвилин грибні шматочки осядуть на дно – це означає, що вони досить проварилися зо, і можна приступати до наступного етапу.
Варені гриби проціджуємо через друшляк і чекаємо, щоб відвар частково стек, а грибна маса трохи охолола.
Банки моєму содовим розчином і ошпарюємо окропом. Також чинимо і з кришками. Банкам і кришок даємо обсохнути.
Укладаємо в банки невеликими порціями гриби, пересипаючи кожен шар сіллю. Заповнивши банки доверху, закриваємо їх кришками і даємо заготівлі повністю охолонути.
Прибираємо приготовані гриби в прохолодне темне місце для просолювання і зберігання. Можна вживати в їжу через двадцять-двадцять п’ять днів, за цей час грибні шматочки грунтовно просочаться сіллю і придбають характерну консистенцію і текстуру.
Приємного апетиту!
Гриби на зиму Підберезники на зиму Солоні гриби на зиму Солоні підберезники Як приготувати підберезники - рецепти Як приготувати підосичники - рецепти