При засолюванні вовнянок без термічної обробки дуже важливо дотримуватися технологію приготування, для того, щоб гриби були не тільки смачними, але і не викликали негативних наслідків для організму. Щоб позбутися гіркоти їх молочного соку і уникнути неприємних наслідків після вживання цих дарів лісу, вовнянки необхідно добре вимочити.
Інгредієнти: на 1.5 л.
- Волнушки – 1,5 кг
- Сіль – 60 гр.
- Листя хрону – 4 шт.
- Листя чорної смородини – 10 шт.
- Парасольки кропу – 2 шт.
- Часник – 4 зуб.
Процес приготування:
Як засолити вовнянки без варіння? Гриби очистіть від лісового сміття, зчищаючи бахрому під капелюшками і обріжте низ ніжки. Занурте їх у таз з холодною водою, щоб добре отмокла, на 2 дні. Стежте, щоб вовнянки повністю були під водою, і міняйте її не рідше 4 разів на день. Після чого розчиніть у свіжій воді 1 ст. л. солі і вимочіть гриби ще 5 годин в ній. Гарненько промийте вовнянки та перекладіть в друшляк на 10 хвилин для видалення зайвої рідини.
У вимите і сухе відро покладіть промиті 2 листків хрону і 5 смородини, очищені і порубані 2 часникового зубчики, кріп і сіль.
Далі укладіть гриби капелюшками вниз, акуратно утрамбовуючи їх. Зверху покладіть решту листя і шматочки часнику.
Поставте гніт, наприклад плоску тарілку і повну 2-літрову банку води. Поставте відро з заготівлею в прохолодне місце на 40 днів. Після цього періоду вовнянки готові для подачі на стіл. При бажанні перекладіть їх разом з утворився розсолом в стерильні банки, закрийте під капронові кришки і зберігайте в холодильнику.
Приємного апетиту!
Вовнянки на зиму Вовнянки холодним способом на зиму Гриби на зиму Солоні вовнянки Солоні гриби на зиму