Аджика відмінно доповнює страви з м’яса, птиці, картоплі. У даному рецепті «врівноважуємо» смак цього гострого соусу з допомогою слив і яблук – це додасть легку нотку солодощі й пом’якшить гостроту чилі та інтенсивність часнику. До речі, кількість цього гострого перчика можна регулювати за власним смаком, адже не кожному подобається пекуча гострота. Після приготування аджики пропонуємо два варіанти її обробки зберігання. Всі подробиці нижче в рецепті.
Інгредієнти: на 1 л.
- зелені Помідори – 500 гр.
- Слива синя – 4 шт.
- Перець чилі – 1 – 2 шт.
- Цукор-пісок – 1 ст. л.
- Сіль – 1 ч. л.
- Яблука – 1 шт.
- Болгарський перець солодкий – 1 шт.
- Часник – 6 – 7 зуб.
Процес приготування:
Приступимо до готування аджику із зелених помідорів з часником класичну. Зелені помідори, перець і яблука промиваємо й обсушуємо. Помідори нарізаємо на сегменти, слід від плодоніжки вирізаємо. Яблука ріжемо на чотири частини, насіннєву коробочку видаляємо. Перець звільняємо від плодоніжки і насіння, м’якоть ріжемо на частини.
Промиті сливи очищаємо від кісточок. Часник чистимо від лушпиння. Перчик чилі дрібно нарізаємо.
Всі вищевказані підготовлені компоненти подрібнюємо. Для цього можна скористатися м’ясорубкою або блендером. В отриману масу додаємо сіль та цукровий пісок. Ретельно перемішуємо суміш і даємо їй постояти десять-п’ятнадцять хвилин, щоб кристали солі і цукру повністю розчинилися.
Аджика готова. Якщо не планується тривале зберігання соусу, то досить перелити аджику в чисту суху банку і щільно закрити кришкою. У сирому стані вона відмінно зберігається в холодильнику протягом десяти днів. Якщо строк зберігання планується побільше, то потрібна термічна обробка. Аджику доводимо до кипіння і на низькій температурі варимо її протягом двадцяти хвилин. Після цього фасуємо соус в стерилізовану банку і закриваємо сухою стерильною кришкою. У такому вигляді аджикою можна запастися на зиму.
Приємного апетиту!
Аджика Аджика з болгарським перцем Аджика з помідорів Аджика з слив Аджика на зиму