Заготівля соку на зиму з допомогою соковарки – один із способів швидкого приготування соку. Для цього необхідно підготувати яблука і гарбуз, скласти їх у резервуар для фруктів і овочів, наповнити соковарку водою і поставити на вогонь. По мірі освіти сік через зливний шланг буде надходити в каструлю або банку. В результаті у нас виходить чистий і прозорий сік без м’якоті, який немає необхідності проціджують через сито. Невелика кількість лимонної кислоти і цукру вдало доповнюють смак соку, є консервантами і дозволяють йому відмінно зберігатися всю зиму.


Інгредієнти: на 2 л.

  • Гарбуз – 1 кг
  • Яблука – 1 кг
  • Вода – 1 л
  • Цукор-пісок – 150 гр.
  • Лимонна кислота – 10 гр.

Процес приготування:

Почнемо готувати гарбузово-яблучний сік через соковарку на зиму. Для заготівлі соку ми вибрали яскраву помаранчеву гарбуза мускатного сорту. Промиваємо її під водою, обсушуємо рушником і відрізаємо необхідне нам кількість.

Чистимо гарбуз від шкірки та насіння і нарізаємо невеликими шматочками.

Яблука промиваємо, викладаємо на кухонний рушник і даємо їм трохи обсохнути від води.

Розрізаємо яблука навпіл, видаляємо плодоніжки і насіння, ріжемо на 4-6 частин.

В нижній відсік соковарки наливаємо воду, в верхній рівень укладаємо гарбуз і яблука, ставимо соковарку на вогонь. Коли вода в нижньому відсіку почне закипати, теплий пар буде надходити наверх, буде нагрівати гарбуз і яблука. Після достатнього нагрівання з них почне виділятися сік.

Під зливний шланг встановлюємо каструлю, куди буде стікати готовий сік. Затискач на шлангу можна затиснути, тоді сік буде накопичуватися в середньому резервуарі. Після того, як ви зніміть затискач, він під тиском стече в каструлю. Якщо ж затискач не буде закріплений – сік в каструлю буде надходити по мірі освіти.

В готовий сік додаємо цукор і лимонну кислоту, ставимо на вогонь і доводимо до кипіння, після чого відразу знімаємо з вогню і розливаємо по попередньо простерилизованным банкам.

Щільно укупориваем банки прокип’яченими кришками, перевертаємо їх догори дном і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Після чого прибираємо сік на зберігання в темне прохолодне місце.

Гарбузовий сік з лимоном Гарбузовий сік у домашніх умовах Гарбузово-яблучний сік Яблучний сік без стерилізації на зиму Яблучний сік на зиму