У період збору березового соку є можливість приготувати дуже корисний для здоров’я березовий квас з вівсом. Для приготування цього напою потрібен свіжий березовий сік і неочищені зерна вівса. Для солодощі та активації бродіння використовуємо родзинки і цукор. До речі, замість березового соку можна використовувати і просто воду: корисні бактерії все одно зроблять свою справу, і квас вийде з характерним смаком і ароматом. Але на основі березового соку напій виходить більш насиченим, ніжніше за смаком і корисніше за складом.
Інгредієнти: на 1 л.
- березовий Сік – 1 л
- Ізюм – 6 шт.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Овес – 2 ст. л.
Процес приготування:
Для того щоб приготувати квас з березового соку і вівса, неочищені зерна вівса можна купити в будь-якому супермаркеті у відділі з крупами або в секції еко-продуктів. Перед приготуванням квасу зерна потрібно обов’язково ретельно промити і перебрати, щоб позбутися від пилу і можливих випадкових домішок. Дефектні зерна викидаємо. Промиті зерна поміщаємо в друшляк і даємо воді стекти.
В чисту банку вливаємо проціджений березовий сік. Додаємо підготовлений овес, промитий ізюм і цукровий пісок. Перемішуємо вміст банки ложкою, щоб цукрові кристали розчинилися.
Банку прикривають чистою сухою серветкою з бавовняної тканини – напій повинен мати доступ до повітря, але при цьому необхідно закривати ємність від забруднень і попадання всередину комах. Залишаємо сік при кімнатній температурі на три-чотири дні. За цей час рідина почне бродити.
До кінця бродіння напої з’являться бульбашки повітря. Квас стане не таким прозорим – злегка помутніє. Пробуємо напій на смак, і якщо ступінь різкості влаштовує, то проціджуємо квас в окрему відповідну бутель. Якщо різкості недостатньо, то залишаємо квас блукати далі і пізніше знімаємо пробу. Готовий проціджений квас зберігаємо в холодильнику.
Приємного апетиту!
Березовий сік з сухофруктами Вівсяний квас Квас без дріжджів Квас в домашніх умовах Квас з березового соку з родзинками і цукром Квас з березового соку з цукром Квас з родзинками