Класичне солодке розсипчасте тісто лепешняку дуже вдало відтіняє соковитою кислинкою вишні. Такий манник, незважаючи на всю простоту приготування, більше схожий вже на складний десертний пиріг. При подачі цю соковиту випічку можна доповнити як простий цукровою пудрою, так і кулькою вершкового морозива або розтопленим шоколадом. Рецепт легко запам’ятовується: основна частина інгредієнтів вимірюється в склянках і не вимагає копіткої зважування.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Кефір – 1 склянка
  • Манна крупа – 1 склянка
  • Борошно – 1 склянка
  • Цукор-пісок – 1 склянка
  • Яйце – 2 шт.
  • Сіль – 1 щіпка
  • Розпушувач тіста – 10 гр.
  • Ванілін – 1 ч. л.
  • Масло вершкове – 50 гр.
  • Вишня – 1 склянка
  • Цукрова пудра – для посипання

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування лепешняку на кефірі з вишнею? Манну крупу висипаємо в миску і заливаємо кефіром. Перемішуємо суміш до однорідності і залишаємо при кімнатній температурі на двадцять хвилин – це потрібно, щоб манка набухла і розм’якшилася перед випічкою. Поки манка настоюється, в окрему миску розбиваємо яйця, додаємо до них цукровий пісок, ванільний цукор і сіль. З допомогою міксера збиваємо яйця в щільну піну майже білого кольору. На це піде орієнтовно три-п’ять хвилин.

До розм’якшеною манці додаємо збиті яйця, розтоплене до рідкого стану вершкове масло і вимішуємо масу віночком круговими рухами. Поверх отриманої суміші просіваємо борошно з розпушувачем і розмішуємо отримане тісто до однорідного стану.

Форму для випічки застеляємо промасленим пергаментом, щоб після випічки легко витягти ніжний манник. Якщо використовується силіконова форма, то її застеляти і змащувати нічим не потрібно – дістати готовий манник буде і так просто. Виливаємо приготоване тісто у форму.

Поверх тіста рівномірно викладаємо ягоди вишні без кісточок. Якщо використовується свіжа вишня, після вилучення кісточок ягоди можна одразу викладати на тісто. У випадку з вишнею замороженої спочатку ягоди повністю розморожуємо, даємо стекти зайвої рідини і лише потім розкладаємо вишню по поверхні лепешняку.

Духовку попередньо розігріваємо до температури 180 градусів. Форму з тістом ставимо на середній рівень і випікаємо протягом орієнтовно п’ятдесяти хвилин. Часу може знадобитися трохи більше або трохи менше – багато залежить від духовки. Готовий манник злегка збільшується в розмірі і покривається золотистою скоринкою. А щоб переконатися в тому, що м’якушка добре пропікся, протикаємо середину лепешняку зубочисткою. Якщо вона виходить сухою, значить виріб можна діставати з духовки. Готовому маннику даємо охолонути і перекладаємо з форми на сервірувальну тарілку. Для прикраси поверхню можна посипати цукровою пудрою.

Приємного апетиту!

Манник без молока Манник класичний Манник як в дитячому саду Маннік на кефірі Маннік на кефірі з борошном Мокрий манник ПП манник