Манник по цьому рецепту виходить дуже пухким і м’яким. Весь секрет – у складі інгредієнтів і в методі замісу тіста. Що стосується складу, то тут виключається вершкове масло, а замість нього в хід йде сметана. Це дає тесту ніжну розсипчастість. А ось заміс маси рекомендується проводити з допомогою потужного міксера або блендера. Завдяки тривалому безперервному руху віночків тісто активно постачається бульбашок повітря і в підсумку має велику легкість.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Молоко коров’яче – 150 мл
- Сметана – 150 мл
- Яйце – 3 шт.
- Борошно – 200 гр.
- Манна крупа – 250 гр.
- Цукор-пісок – 250 гр.
- Масло рослинне – 70 мл
- Розпушувач тіста – 10 гр.
- Ванілін – 1/3 ч. ложки
Процес приготування:
Готувати маннік на молоці без вершкового масла легко! Розбиваємо яйця в миску і додаємо ванілін і цукровий пісок. Збиваємо компоненти разом міксером, починаючи з низької швидкості і поступово нарощуючи обороти. Потрібно домогтися отримання щільної пишної піни світлого кольору, на що піде приблизно п’ять-шість хвилин активного збивання. Не припиняючи збивання, тонкою цівкою вливаємо молоко, потім додаємо сметану невеликими порціями і вливаємо олію. Повинна утворитися рідка маса з дрібними бульбашками. Окремо просіюємо борошно з розпушувачем і додаємо її частинами в рідку суміш. В останню чергу додаємо манну крупу і продовжуємо збивання ще три-чотири хвилини. Приготовленому даємо тісту постояти при кімнатній температурі п’ятнадцять хвилин.
Форму для випічки змащуємо рослинним маслом і трохи обсипаємо манкою. Також можна форму застелити промасленим пергаментом, щоб потім легше було витягти готовий манник. Виливаємо настоявшееся тісто в підготовлену форму.
Духовку розігріваємо до температури 190 градусів. Ставимо форму з тестом на середній рівень уже гарячої духовки і випікаємо орієнтовно протягом години. Час випікання може бути трохи більше або трохи менше – багато залежить від характеристик конкретної духовки і діаметра обраної форми. Готовий пиріг має добре піднятися і помітно зарум’янитися. На поверхні проступлять невеликі тріщини. Щоб переконатися в готовності лепешняку, можна проткнути його центр зубочисткою. На виході вона повинна бути абсолютно сухий – це підтверджує готовність тіста.
Готовий манник дістаємо з духовки і даємо йому трохи охолонути. Щоб скоринка на розмокла від конденсату, витягаємо пиріг з форми і покласти на решітку до повного охолодження. Остиглий манник нарізаємо на порційні шматочки і подаємо до столу.
Приємного апетиту!
Манник без борошна Манник без кефіру Манник класичний Маннік на молоці в духовці Маннік на молоці на швидку руку Маннік на сметані