Хочу запропонувати чудовий варіант консервації синеножки на зиму. Для приготування закуски потрібно мінімальна кількість доступних інгредієнтів. Синеножки виходять ароматними, хрусткими і дуже смачними. Мариновані синеножки стануть прикрасою будь-якого святкового торжества.
Інгредієнти: на 1.5 л.
- Рядовка – 1,5 кг
- Гвоздика – 5 бутонів
- Перець чорний горошок – 5 шт.
- Лавровий лист – 1 шт.
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Вода – 500 мл
- Оцет столовий 9% – 2 ст. л.
Процес приготування:
Як маринувати гриб синеножку на зиму? Ретельно переберіть синеножки, очистіть від шкірки і промити їх у холодній проточній воді. Великі екземпляри розріжте на кілька частин. Вимиті синеножки викладіть в глибоку каструлю, залийте великою кількістю холодної води. Поставте на середній вогонь і доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і варіть синеножки 30 хвилин.
Зварені синеножки злийте через сито або друшляк.
Добре промийте під холодною водою, дайте стекти зайвої рідини. Синеножки досить зменшаться в обсягах.
Каструлю вимийте і знову викладіть в неї промиті синеножки. Залийте зазначеному в рецепті кількістю холодної питної води.
Потім додайте сіль, чорний перець горошком, лавровий лист і гвоздику.
Поставте на помірний вогонь і доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і варіть синеножки приблизно 15-20 хвилин.
Добре вимийте банки в теплій воді з харчовою содою, і стерилізуйте зручним способом – в мікрохвильовці, в духовці або на водяній бані. Кришки обдайте окропом або прокип’ятіть в окремій каструлі.
У стерильну банку влийте необхідну кількість столового оцту. Гарячу каструлю обережно, щоб не обпектися, зніміть з вогню. Скориставшись шумівкою, щільно розкладіть синеножки по стерильним банкам.
Порожнє місце заповніть гарячим ароматним маринадом.
Скориставшись закаточной машинкою, акуратно, щоб не обпектися, загорніть стерильними кришками.
Гарячі банки з маринованими синеножками переверніть догори дном, закутати ковдрою, махровим рушником або чим-небудь теплим, і залиште в такому положенні до повного охолодження.
Повністю остиглі банки з маринованими синеножками перемістіть в темне прохолодне місце – у льох, підвал, комору або в холодильник на довгострокове зберігання.
Приємного апетиту!
Мариновані синеножки на зиму Рецепти з рядовки Рецепти з синеножки Рядовка на зиму Синеножка на зиму