Помідори з морквою по-корейськи на зиму – ще один варіант заготовки. Використовуючи наш рецепт, ви можете зробити заготовки на зиму, укупорив їх кришками, а можете зробити заготовку і залишити в холодильнику на 1-2 дні, після чого помідори будуть повністю готові до вживання. Часник, гострий перець і зелень додають помідорів гострі нотки і неповторний аромат, а перець і моркву – доповнюють смак помідорів.
Інгредієнти: на 8 арк.
- Помідори свіжі – 4 кг
- Болгарський перець солодкий – 7 – 8 шт.
- Перець чилі – 3 шт.
- Часник – 3 – 4 головки
- Морква – 1 – 2 шт.
- Петрушка – 8 – 10 гілок
- Цибуля зелена – 8 – 10 пір’я
- Базилік свіжий – 2 – 3 гілки
- Сіль велика – 1 ст. л.
- Цукор-пісок – 100 гр.
- Оцет столовий 9% – 100 мл
- Масло рослинне – 100 мл
Процес приготування:
Як почати готувати помідори з морквою по-корейськи на зиму? Болгарський і гострий перець, а також помідори промиваємо під струменем теплої проточної води і викладаємо на кухонний рушник, щоб вони трохи обсохнули. Потім перець розрізаємо навпіл, видаляємо плодоніжки і насіння. Моркву чистимо і промиваємо. Головки часнику розбираємо на зубчики, чистимо і промиваємо.
В блендер кладемо підготовлений гострий і болгарський перець, часник подрібнюємо.
Моркву натираємо на тертці для моркви по-корейськи. Зелень промиваємо, обсушуємо на рушник і дрібно рубаємо ножем. Викладаємо моркву і зелень в глибоку миску.
Далі в миску до моркви і зелені додаємо подрібнені на блендері перець і часник, насипаємо сіль і цукор. Добре вимішуємо всі інгредієнти, потім додаємо рослинне масло і оцет, знову добре перемішуємо і залишаємо суміш трохи настоятися при кімнатній температурі.
В цей час займемося підготовкою банок: промиваємо їх питною содою, добре споліскують водою, ставимо на решітку шийкою вниз в холодний духова шафа і стерилізуємо при температурі 110-120 градусів 7-10 хвилин. Потім банки виймаємо й даємо їм трохи охолонути. Помідори розрізаємо навпіл, видаляємо плодоніжки і нарізаємо шматочками 2-3 см. товщиною. У підготовлені банки укладаємо шарами нарізані помідори і мариновану овочеву суміш.
Баночки заповнюємо під саме горлечко і заливаємо маринадом.
Прикриваємо банки прокип’яченими кришками і ставимо в глибоку каструлю, на дно якої покладена бавовняна серветка. Заповнюємо каструлю водою так, щоб вона доходила до плічок банки, і ставимо на середній вогонь. Як тільки вода в каструлі закипить – зменшуємо вогонь і залишаємо салат стерилізуватися на 8-10 хвилин.
Після закінчення стерилізації банки за допомогою прихватов акуратно виймаємо з води і щільно закорковуємо кришками. Перевертаємо банки догори дном і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі, обгорнувши їх махровим рушником. Потім прибираємо помідори на зберігання в темне прохолодне місце, де вони можуть зберігатися всю зиму.
Мариновані помідори в 3-х літрових банках Помідори з петрушкою на зиму Помідори на 1 літрову банку на зиму Помідори на зиму класичні Помідори чилі на зиму Солодкі помідори з цибулею на зиму Томати, залиті окропом