Дуже зручно мати кілька баночок розсольнику без оцту на зиму. Адже часто бувають дні, коли часу для готування мало, а нагодувати сім’ю потрібно. Ось тут-то і прігождаются такого роду заготовки. Крім того, закатанный на зиму розсольник має особливо насичений смак, і готовий суп виходить дуже смачним і ароматним. Оцет для розсольнику не використовуємо, він і так відмінно зберігається протягом зими.
Інгредієнти: на 2 л.
- Перлова крупа – 250 гр.
- Цибуля ріпчаста – 200 гр.
- Морква – 200 гр.
- Томатна паста – 3 ст. л.
- Масло рослинне – 100 мл
- Огірки солоні – 600 гр.
- Перець чорний мелений – за смаком
- Сіль – за смаком
Процес приготування:
Готувати суп без оцту на зиму легко! Перлову крупу ретельно промиваємо під струменем проточної води.
Промиту перловку обов’язково потрібно замочити на кілька годин перед приготуванням. Так вона стане більш м’якою і пухкою, а також скоротиться час її приготування. Поміщаємо промиту крупу в миску і заливаємо водою так, щоб перловка була повністю покрита шаром рідини.
Після закінчення трьох-чотирьох годин перловка помітно розбухне, ввібравши частину вологи.
Крупу ще раз ретельно промиваємо під проточною водою.
Поміщаємо підготовлену перловку в каструлю і заливаємо її водою у кількості 500 мл Ставимо каструлю на плиту і доводимо рідину до кипіння.
Варити перловку до повної готовності не потрібно. Завдання на даному етапі – повністю випарувати всю рідину.
Ріпчасту цибулю і моркву очищаємо і промиваємо. Моркву потрібно натерти на крупній тертці, ріпчасту цибулю нарізати дрібними кубиками. У сковороді розігріваємо олію в зазначеній кількості і висипаємо в нього подрібнені овочі.
Обсмажуємо цибулю з морквою протягом п’яти-семи хвилин на середній температурі.
Солоні огірки злегка віджимаємо руками від зайвого соку і натираємо на крупній тертці. Як варіант, можна і порізати дрібними кубиками.
Додаємо в сковороду подрібнені огірки і томатну пасту.
Масу перемішуємо, закриваємо кришкою і тушкуємо протягом п’яти хвилин.
Додаємо до овочевої суміші підготовлену перловку і перемішуємо.
Заливаємо в сковороду воду в такій кількості, щоб маса була повністю покрита рідиною. Також на даному етапі досолює розсольник за смаком і додаємо чорний мелений перець.
Тушкуємо суміш протягом семи-десяти хвилин при низькій температурі.
Банки промиваємо содовим розчином і обробляємо окропом. Кришки кип’ятимо пару хвилин у воді. Банкам і кришок даємо повністю обсохнути. Киплячий суп розкладаємо по підготовленим банкам і відразу закатуємо кришками. Закутуємо заготовки пледом і в такому положенні даємо їм повільно охолонути. Зберігаємо розсольник в прохолодному темному місці. Щоб приготувати суп, потрібно просто додати баночку такої заготовки в попередньо зварений м’ясний або овочевий бульйон.
Приємного апетиту!
Розсольник з перловкою і огірками класичний на зиму Розсольник з перловкою, огірками і томатною пастою на зиму Розсольник на зиму