Традиційний варіант приготування розсольнику в своєму складі містить кислі огірки. Сьогодні ми пропонуємо вам рецепт розсольнику з зелених помідорів, який прийде вам на допомогу в той момент, коли необхідно терміново приготувати обід, а цей варіант просто не замінимо! Зелені помідори за смаковими характеристиками з легкістю замінять кислі огірки, томатна паста вдало доповнить їх смак, в результаті ви отримаєте готовий розсольник в баночці.
Інгредієнти: на 3 л.
- Перлова крупа – 1 кг
- Морква – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 1 кг
- Помідори зелені – 2 кг
- Томатна паста – 1 ст.
- Сіль – 3 ст. л.
- Цукор-пісок – 2 ст. л.
- Перець чорний мелений – 0.5 ч. л.
- Паприка мелена – 0.5 ч. л.
- Масло рослинне – 250 мл
- Вода – 1 л
- Оцет столовий 9% – 100 мл
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування розсольнику з зелених помідорів на зиму? Перлову крупу промиваємо в проточній воді, потім заливаємо чистою проточною водою в пропорції 1:2 і залишаємо на 8-12 годин.
Цибулю чистимо, промиваємо і замочуємо в холодній проточній воді на 5-10 хвилин. Потім шаткуємо цибулю дрібними кубиками.
Моркву чистимо, промиваємо і натираємо на крупній тертці.
В глибоку каструлю наливаємо олію і ставимо її на вогонь.
В розігріте масло викладаємо цибулю і моркву, перемішуємо і тушкуємо протягом 10 хвилин.
Зелені помідори промиваємо під проточною водою, викладаємо на рушник і залишаємо на 10-15 хвилин, щоб вони обсохнули. Потім нарізаємо помідори невеликими довільними шматочками.
Додаємо помідори в каструлю до цибулі і моркви, перемішуємо і тушкуємо протягом 20 хвилин.
З перлової крупи зливаємо воду, в якій вона мокла, промиваємо проточною водою і додаємо в каструлю до овочів, наливаємо літр води, перемішуємо, закриваємо кришку каструлі і залишаємо все тушкуватися на 30 хвилин.
Після закінчення часу овочі додаємо сіль, цукор, томатну пасту і спеції, перемішуємо і продовжуємо тушкувати протягом 10 хвилин.
Потім додаємо оцет, перемішуємо, тушкуємо ще 5 хвилин і знімаємо з вогню.
Готовий розсольник розкладаємо по стерилізованим банкам, закручуємо прокип’яченими кришками і перевертаємо банки догори дном. Вкриваємо банки з розсольником теплим пледом і залишаємо їх до повного остигання, після чого прибираємо в темне прохолодне місце на зберігання.
Зелені помідори на зиму Розсольник на зиму