Всім любителям соків власного приготування настійно рекомендую скористатися цим простим рецептом і приготувати сік з гарбуза та моркви з м’якоттю на зиму. Цей рецепт підійде всім, у кого немає соковижималки.
Інгредієнти: на 4 л.
- Гарбуз – 4 кг
- Морква – 1,5 кг
- Цукор-пісок – 1 кг
Процес приготування:
Щоб приготувати сік з гарбуза та моркви з м’якоттю на зиму, морква і гарбуз ретельно вимийте під прохолодною проточною водою, обсушіть, після чого очистіть від шкірки, скориставшись овочечисткою або гострим ножем. Для соку краще всього вибирати соковиті і молоді овочі.
Очищені овочі наріжте на шматочки невеликого розміру, а потім викладіть в глибоку ємність з товстим дном і залийте холодною водою так, щоб вона повністю покрила овочі.
Каструлю з овочами поставте на невеликий вогонь і доведіть до кипіння. Потім зменшіть вогонь і варіть овочі приблизно 30-35 хвилин, періодично знімаючи піну, яка утворилася.
Потім додайте необхідну кількість цукрового піску і ретельно перемішайте. Кількість цукрового піску можна регулювати відповідно зі своїми власними смаковими уподобаннями і в залежності від солодощі овочів.
Банки ретельно промийте в теплій воді, а потім стерилізуйте на водяній бані або в мікрохвильовій печі.
Гарячу ємність з вмістом обережно зніміть з вогню. Скориставшись заглибним блендером, подрібніть відварені овочі. Якщо вам здається, що консистенція соку занадто густа, в вийшло овочеве пюре додайте трохи питної води, знову поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
Гарячий сік з гарбуза та моркви з м’якоттю акуратно розлийте по підготовленим банкам.
Кришки обдайте попередньо підготовленим окропом або прокип’ятіть в окремій каструльці.
Наповнені овочевим соком банки закрутіть стерильними кришками або загорніть, скориставшись закаточной машинки.
Гарячі банки з соком акуратно переверніть догори дном і закутайте їх теплою ковдрою або махровим рушником.
Залиште в такому положенні приблизно на деякий час до повного охолодження. Я зазвичай залишаю банки в такому положенні на добу.
Після того, як банки з соком з гарбуза та моркви повністю охолонуть, переверніть їх і перемістіть на довгострокове зберігання в темне прохолодне місце – до комори, льох або підвал.
Насолоджуйтеся корисним напоєм!
Гарбузовий сік у домашніх умовах Гарбузово-морквяний сік