Якщо вовнянки засолити холодним способом, то вони виходять хрусткими, щільними, ароматними – просто ідеальна закуска! Вовнянки можна вважати умовно їстівними грибами. А все тому, що вони володіють природним гірким присмаком. Якщо готувати їх без попереднього замочування, залишається гіркота. Але якщо дотримати всі правила обробки цих грибів, що можна творити з них справжні делікатеси.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Волнушки – 3 кг
  • Сіль велика – 150 гр.
  • Листя вишні – 12 шт.
  • Листя дуба – 10 шт.
  • Листя чорної смородини – 6 шт.
  • Парасольки кропу – 6 шт.
  • Листя хрону – 5 шт.
  • Часник – 12 зуб.
  • Перець чорний горошок – 10 шт.
  • Лавровий лист – 3 шт.

Процес приготування:

Як засолити вовнянки холодним способом? Вовнянки перебираємо від випадкового сміття, зачищаємо ножем від поверхневих забруднень, видаляємо ділянки з дефектами. Потім ретельно промиваємо гриби, щоб добитися ідеальної чистоти плодових тел. Підготовлені вовнянки поміщаємо у велику ємність і заливаємо водою в такій кількості, щоб їх покрити. Залишаємо гриби у воді при кімнатній температурі на дві доби, щоб позбутися від їх природного гіркоти. Після закінчення цього часу воду зливаємо і приступаємо до засолюванні вовнянок. Зазначену зелень ретельно промиваємо проточною водою. Часник очищаємо від лушпиння, промиваємо і розрізаємо зубки на поперечні часточки. Для засолювання використовуємо пластикову або емальовану ємність. На дно укладаємо третю частину листя вишні, смородини, дуба, хрону і парасольок кропу. Не забуваємо про лавровий лист.

Поверх зелені висипаємо частина солі, горошків чорного перцю і розміщуємо шар вовнянок капелюшками вниз. Кладемо на гриби частина часникових зубчиків. Потім знову кладемо зелень, насипаємо сіль, чорний перець, розміщуємо вовнянки та додаємо часник. Намагаємося розподіляти компоненти рівномірно. Повторюємо шари грибів, зелені та спецій, поки продукти не закінчаться.

Укладені вовнянки з зеленню, сіллю і спеціями покриваємо марлевою серветкою і накриваємо перевернутої плоскою тарілкою меншого діаметру. На дно тарілки встановлюємо вантаж. Його вага повинна бути такою, щоб відчутно притиснути вовнянки, але не розчавити їх. Від грамотного вибору ваги залежить швидкість виділення рідини з грибів і якість засолювання у підсумку. Можна орієнтуватися на приблизний вага вантажу в 2-3 кілограми.

Приблизно на третю чи четверту добу вовнянки повинні дати сік – сформується розсіл. Гриби покриються рідиною повністю. Якщо розсолу виявилося недостатньо, варто збільшити вантаж. Вовнянки будуть повністю готові до вживання через чотирнадцять – шістнадцять днів. Можна перекласти їх в банки, залити розсолом, закрити пластиковими кришками і поставити на зберігання в холодильник. А можна просто залишити їх у ємності для маринування. Так вони теж відмінно зберігаються, за умови переміщення ємності в прохолодний льох. Не забуваємо раз на тиждень або дві міняти марлю, щоб уникнути зростання цвілі.

Приємного апетиту!

Вовнянки на зиму Вовнянки холодним способом на зиму Солоні вовнянки Солоні гриби на зиму