Класичний бісквіт за Гостом включає в себе лише яйця, цукор і борошно. Весь секрет пружності і породистого м’якушки – у технології приготування. Важливо дотримуватися всі етапи і обов’язково якісно виконувати збивання: без міксера такий бісквіт приготувати складно. Класичний бісквіт за Гостом, безумовно, смачний і сам по собі. А також з нього виходять найніжніші торти, рулети і тістечка.
Інгредієнти: на 2 порції.
- Яйце – 4 шт.
- Цукор-пісок – 120 гр.
- Борошно пшеничне – 120 гр.
- Масло – для змазування
Процес приготування:
Щоб приготувати Бісквіт за Гостом, готуємо продукти для приготування бісквіта. Яйця дістаємо з холодильника, відміряємо потрібну кількість борошна і цукру.
Коли тісто буде приготовано, його необхідно без зволікання вилити в підготовлену форму і відправити в гарячу духовку, щоб вона не встигла осісти. Тому важливо заздалегідь форму змастити вершковим маслом і обсипати трохи борошном. Не забуваємо відразу включити духовку на 200 градусів.
Борошно просіваємо в окрему ємність – це збагатить її киснем і додасть легкість готового тесту.
Поділяємо яйця на білі і жовтки. Жовтки покласти в миску, додаємо до них частину цукру (80 гр).
Збиваємо жовтки з цукром міксером, починаючи з низьких обертів і поступово нарощуючи швидкість. Повинна вийти об’ємна, повітряна піна майже білого кольору без видимих кристаликів цукру.
В іншу ємність поміщаємо білки і також збиваємо їх, починаючи з повільної швидкості і нарощуючи оберти до кінця збивання.
Коли піна стане пружною, засипаємо цукор, що залишився і збиваємо на високій швидкості до появи глянцю.
Готова щільна піна, тягнеться за віночком у вигляді стійких піків.
Збиті білки порціями додаємо до збиті жовтків, лопаткою вимішуючи яка утворюється суміш. Заважаємо круговими рухами.
Висипаємо просіяне борошно і продовжуємо робити кругові рухи, перемішуючи тісто.
Готове тісто не повинно мати грудочки. Відразу після приготування виливаємо тісто в підготовлену форму для випічки і ставимо в гарячу духовку на середній рівень.
Час випічки бісквіта – орієнтовно двадцять п’ять хвилин. Тісто має рівномірно піднятися і покриття золотистою скоринкою. Якщо є сумніви в готовності, протикаємо центр бісквіта дерев’яною шпажкою або зубочисткою. З готового бісквіта вона повинна вийти абсолютно сухою.
Готовий бісквіт дістаємо з духовки, даємо йому трохи охолонути і витягаємо з форми. Поміщаємо на решітку і повністю охолодити.
Готовому остившему бісквіту потрібно дати відстоятися кілька годин, щоб м’якуш встиг придбати пишну стійку текстуру. Якщо, наприклад, вкривати бісквіт кремом, він може намокнути і стати кашеобразным. Розрізати свіжий бісквіт також проблематично – він кришиться. Після витримування бісквіта всі ці нюанси зникають, і бісквіт стає ідеальним.
Приємного апетиту!
Бісквіт Бісквіт в духовці Бісквіт в духовці класичний класичний Бісквіт Масляний бісквіт