Цей вид бісквіта неспроста називається шовковим. Його текстура ніжна, тануча у роті, повітряна, немов шовк. Дуже важливо дотримуватися технологію приготування та якісно збивати інгредієнти на потрібному етапі. Тоді бісквіт вийде таким, яким і задуманий за рецептом. Він повністю самодостатнім без всяких добавок, у складі тортів бісквіт також дуже гарний.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Яйце – 7 шт.
  • Цукор-пісок – 90 гр.
  • Борошно пшеничне – 80 гр.
  • Вершки – 80 мл
  • Масло вершкове – 60 гр.
  • Ванілін – 1 ч. л.
  • Сіль – 1 щіпка

Процес приготування:

Почнемо готувати бісквіт «Японський шовк». Шість яєць поділяємо на білки і жовтки. Дуже важливо, щоб білки не потрапило ні грама жовтка, в іншому випадку буде неможливо домогтися потрібної консистенції білкової піни.

Білки прибираємо в холодильник, щоб вони охололи і легше взбивались. В широку миску покласти жовтки і одне яйце, додаємо цукровий пісок, ванільний цукор і починаємо збивати на повільній швидкості. По мірі збивання збільшуємо швидкість і добиваємося одержання густої білуватої маси. Обсяг маси повинен збільшитися в два рази. Орієнтовний час збивання – десять хвилин.

Не припиняючи збивання, в жовтково-яєчну піну порціями всипаємо попередньо просіяне борошно і вливаємо вершки.

Вершкове масло розтоплюємо на водяній бані, даємо прийняти рідкого маслу кімнатну температуру і вливаємо його тонкою цівкою в тісто. Вимішуємо суміш віночком.

Охолоджені білки виливаємо в об’ємну посуд, додаємо дрібку солі і починаємо збивати на невеликій швидкості. Нарощуємо обороти і переходимо на високу швидкість, домагаючись отримання густої, щільної піни, яка утворює стійкі піки, якщо провести віночком.

Білкову піну порціями додаємо в желтковое тісто, вимішуючи круговими рухами загальну масу. Важливо якісно вмішати білки в тісто, щоб не залишилося окремих білкових ділянок – це забезпечить рівномірне підняття бісквіта при випічці. Для введення білків зручно використовувати силіконову лопатку – вона м’яка і дозволяє з максимальною акуратністю та ефективністю з’єднувати маси.

Форму для випічки застеляємо промасленим пергаментом. Духовку попередньо розігріваємо до 170 градусів. Виливаємо у форму приготоване тісто.

На дно духовки ставимо пару невеликих ємностей з водою. Форму з тістом ставимо на середній рівень духовки і випікаємо протягом двадцяти хвилин. Потім знижуємо температуру до 150 градусів і випікаємо ще двадцять хвилин. Під час випікання духовку відкривати не можна.

Після закінчення зазначеного часу духовку вимикаємо, витримуємо випечений бісквіт в закритій духовці п’ятнадцять хвилин і лише потім дістаємо назовні. Витягаємо бісквіт з форми і даємо йому остаточно охолонути. Готовий бісквіт трохи осяде, це нормально, і на підсумкову текстуру не вплине. Виріб можна подавати до столу як самостійної випічки або використовувати для приготування тортів.

Приємного апетиту!

Бісквіт в духовці Ванільний бісквіт класичний Бісквіт Масляний бісквіт