Відварна горбуша – страва на любителя або для фаната здорового харчування. Однак, якщо знати деякі особливості варіння, то можна приготувати соковиту і ароматну рибку, яка легко увійде в повсякденне меню і не здасться зовсім нудною. Важливі моменти підготовки і приготування вареної горбуші покроково викладені в даному рецепті. Як гарнір до такої рибі ідеально підійде рис і тушковані або приготовані на пару овочі. Не забуваємо і про свіжу зелень при подачі – вона додасть аромату і освіжить смак страви.


Інгредієнти: на 3 порції.

  • Горбуша – 300 гр.
  • Вода – 3 склянки
  • Мускатний горіх – 1 щіпка
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Перець чорний горошок – 5 шт.
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Морква – 1 шт.
  • Кріп – 1 пучок
  • Сіль – за смаком

Процес приготування:

Щоб приготувати горбушу відварну, готуємо тушку охолодженої горбуші: плавники і голову зрізаємо, луску зчищають, якщо є нутрощі – витягаємо. У разі використання замороженої горбуші важливо дати їй розморозитися при низькій температурі – в холодильнику. Так вона збереже більшість поживних речовин, і вдасться уникнути втрати природного соковитості.

Підготовлену тушку риби нарізаємо впоперек на порційні шматки товщиною 2-2,5 сантиметра.

Готуємо інгредієнти для бульйону, в якому будемо варити горбушу. У каструлю достатнього обсягу кладемо перець горошком, лавровий лист і мускатний горіх. Можна додатково класти будь-які спеції за смаком. Але якщо нічого немає в наявності, або є сумніви у сполучуваності, цей базовий набір завжди підійде і не дасть горбуші залишитися прісної.

Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння і нарізаємо на четвертинки.

Моркву чистимо від шкірки, промиваємо та нарізаємо впоперек на тонкі кухлі.

В каструлю до спецій наливаємо вказану кількість води і опускаємо підготовлені цибулю і моркву.

Кладемо гілочку кропу.

Додаємо сіль за смаком.

Доводимо вміст каструлі до кипіння і варимо на середній температурі десять хвилин. Важливо попередньо проварити бульйон без горбуші, щоб до моменту закладки риби спеції і овочі встигли віддати частину свого смаку і аромату в рідину.

Після закінчення десяти хвилин кладемо шматки риби в бульйон, доводимо до кипіння і варимо ще п’ятнадцять хвилин. Важливо, щоб горбуша була покрита бульйоном повністю: так вона рівномірно приготується і не буде випаровувати вологу, а значить залишиться соковитою і ніжною. Також важливо не переварити рибу і чітко дотримуватися час варіння, інакше горбуша загрубеет і буде несмачною.

Готову відварну горбушу виймаємо з бульйону і подаємо в гарячому вигляді.

При подачі доповнюємо відварну горбушу свіжою зеленню кропу і часточками лимона – це додасть трохи пікантності і аромату.

Приємного апетиту!

Страви з риби