Соління в бочці – старий слов’янський спосіб заготівлі овочів на зиму, який надає плодам особливий смак і робить їх хрусткими. Вся справа в танинах, що містяться в деревині. Крім просолювання, при такому способі овочі також піддаються процесу натурального бродіння, корисного для травної системи. Особливо смачними виходять зелені помідори в бочці. У даному рецепті пропонуємо додати побільше гострого перцю, щоб овочі вийшли «з характером». Звичайно, кількість перцю можна регулювати за власним смаком – на процес бродіння це не вплине.
Інгредієнти: на 20 л.
- Помідори зелені – 10 кг
- Сіль – 500 гр.
- Цукор-пісок – 500 гр.
- Кріп – 200 гр.
- Листя хрону – 100 гр.
- Часник – 1 головка
- Листя чорної смородини – 100 гр.
- Листя вишні – 100 гр.
- Перець чилі – 1 – 3 шт.
Процес приготування:
Що ж потрібно для приготування гострих зелених помідор в бочці? Помідори ретельно промиваємо від пилу і забруднень. Плоди з дефектами краще не використовувати. Бажано підбирати томати приблизно однакового розміру. Слід від плодоніжки можна не вирізати.
Готуємо зелень. Листя хрону, смородини, вишні і зелень кропу добре промиваємо під проточною водою. Часник очищаємо від лушпиння. Зубки використовуємо цілком, не розрізаючи. Пекучий перець миємо й нарізаємо впоперек шматочками разом з насінням.
Бочку перед закладкою овочів потрібно ретельно вимити і обробити окропом. У підготовлену бочку укладаємо третина від усієї кількості листя хрону, вишні і смородини. Також кладемо частина всієї зелені кропу. Потім щільно укладаємо половину всього обсягу зелених помідорів. Не забуваємо перекладати плоди зубками часнику і шматочками пекучого перцю. Зверху укладаємо другу третину листя і зелені кропу. Потім повторюємо шар помідорів з перцем і зубками часнику. Покриваємо овочі залишилися листям і кропом. Для того, щоб приготувати розсіл, ідеально брати джерельну воду. Якщо вода використовується з-під крана, то попередньо її потрібно прокип’ятити і охолодити. В охолоджену воду додаємо сіль та цукровий пісок. Ретельно перемішуємо, щоб розчинилися всі кристали. Отриманим розсолом заливаємо помідори в бочці. покриваємо овочі кришкою і встановлюємо зверху вантаж.
Бочку виносимо на холод: в льох, підвал, холодну комору. Важливо знати, що бочку не варто ставити безпосередньо на землю – деревина вбере запах грунту і може передати його помідорів. Використовуємо підставку. Після закінчення орієнтовно півтора місяців помідори будуть готові до вживання. У бочці овочі разом з розсолом відмінно зберігаються протягом всієї зими. Якщо на поверхні з’являється плівка з плісняви, це не говорить про псування продукту. Плівку просто потрібно видалити – помідори продовжать зберігатися, будучи придатними для вживання.
Приємного апетиту!
Гострі зелені помідори Мариновані помідори Помідори з хріном і часником Помідори з хроном на зиму Солодкі мариновані помідори