Маринувати грузді в скляних банках досить просто. Потрібно лише ретельно обробити сирі гриби, потім відварити їх і змішати з маринадом. Від того, наскільки точно дотримані пропорції солі і кислоти, залежить підсумкова щільність грибів. Якщо все зроблено правильно, грузді порадують вас хрустку текстуру та пікантним смаком.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Грузді – 1 кг
  • Оцет столовий 9% – 1 ст. л.
  • Вода (для маринаду) – 1 л
  • Сіль велика – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 5 шт.
  • Лавровий лист – 2 шт.

Процес приготування:

Як приготувати грузді мариновані в скляних банках? Грузді перебираємо від випадкового сміття, ножем зачищаємо від поверхневих забруднень. Потім миємо гриби в проточній воді до ідеальної чистоти. Якщо плодові тіла занадто великі, то розрізаємо їх на частини поменше. Складаємо чисті грузді в каструлю і заливаємо водою. Ставимо ємність на плиту і доводимо воду з грибами до кипіння. Варимо грузді протягом тридцяти хвилин, періодично знімаючи пінку з поверхні. Відварені грузді відкидаємо на друшляк і промиваємо водою.

Для приготування маринаду вказану кількість води вливаємо в каструлю. Додаємо сіль, цукровий пісок, горошини чорного перцю і лаврове листя. Занурюємо в рідину відварені грузді і ставимо каструлю на плиту. З моменту закипання проварюємо гриби в маринаді п’ятнадцять хвилин.

Банки і кришку попередньо потрібно промити содовим розчином і простерилізувати будь-яким звичним методом. В підготовлену тару викладаємо гриби разом з маринадом і вливаємо зверху оцет. Відразу закатуємо кришкою.

Закатку перевертаємо догори дном і закутуємо теплою ковдрою. У такому положенні даємо консервації повільно охолонути, щоб пройти додаткову стерилізацію. Після охолодження прибираємо грузді на зберігання в темне прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Грузді без стерилізації на зиму Грузді гарячим способом на зиму грузді Мариновані на зиму Мариновані гриби на зиму