Смачну баклажанну ікру можна приготувати і без оцту. Така ікра прекрасно зберігається протягом усієї зими і підходить тим, кому оцет з якихось причин протипоказаний. Для ікри підходять овочі з дефектами, які можна просто вирізати і далі використовувати тільки якісну частину. Це відмінний спосіб утилізувати овочі, виявилися невідповідними для інших заготовок.
Інгредієнти: на 7 арк.
- Баклажан – 3,5 кг
- Помідори свіжі – 3,5 кг
- Болгарський перець солодкий – 2 кг
- Цибуля ріпчаста – 1 кг
- Масло соняшникове – 300 мл
- Сіль – 2 ч. л.
- Перець чорний мелений – за смаком
Процес приготування:
Рецепт ікри з баклажанів на зиму без оцту простий у приготуванні! Баклажани ретельне моєму, плодоніжку зрізаємо. Помідори промиваємо. Болгарський перець миємо, звільняємо від насіння і плодоніжки. Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння і моєму. Всім овочам даємо обсохнути від зайвої вологи після промивання. Якщо у овочів є дефектні частини, їх обов’язково зрізаємо.
Ріпчасту цибулю нарізаємо дрібними кубиками. У глибокій сковороді розігріваємо рослинне масло і висипаємо в нього подрібнену цибулю. На середній температурі плити обсмажуємо його до прозорості.
Під час обсмажування цибулі нарізаємо дрібними кубиками болгарський перець.
Баклажани ріжемо шматочками, відповідними перцю. Висипаємо нарізані баклажани і перець до цибулі і перемішуємо.
Додаємо сіль і продовжуємо обсмажувати все разом на середній температурі.
Овочі повинні стати м’якими, злегка зменшиться в обсязі і випарувати частину вологи.
Помідори ріжемо невеликими шматочками і додаємо до овочевої маси.
Після додавання помідорів тушкуємо ікру протягом години орієнтовно. Важливо, щоб вся волога випарувалася, і маса стала густою. Чим ближче до кінця приготування, чим частіше потрібно перемішувати ікру, щоб уникнути пригорання. При необхідності додатково досолює ікру. За десять-п’ятнадцять хвилин до готовності додаємо в овочеву масу чорний мелений перець.
Банки попередньо моєму і стерилізуємо будь-яким зручним способом. Також чинимо і з кришками. У підготовлені сухі банки розкладаємо гарячу ікру і закатуємо кришками.
Банки перевертаємо для перевірки герметичності і накриваємо теплою ковдрою. У такому положенні даємо їм повністю охолонути.
Після остигання прибираємо ікру на зберігання в прохолодне темне місце.
Така ікра чудово підійде не тільки як гарнір до м’ясних страв, але і як начинка для бутербродів.
Приємного апетиту!
Гострий салат з баклажанів Салат з баклажанів і перцю на зиму Салат з баклажанів і цибулі на зиму Салат з баклажанів та помідорів на зиму Салат з баклажанів, помідорів і перцю на зиму