Компот з чорноплідної горобини часто доповнюють іншими фруктами і цитрусовими, що приємно різноманітить смак напою, а лимон додасть не тільки аромат, але і кислинку. Для компоту цю горобину збирають пізно восени і після перших морозів, коли ягода втрачає свій терпкий смак. Ця ягода не примхлива, і компот добре зберігається навіть в умовах квартири. Готується компот без багаторазових наполягання і перевариваний, що дуже зручно.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Чорноплідна горобина – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 500 гр.
  • Лимон – 0.5 шт.
  • Вода – 2.5 л.
  • М’ята свіжа – за смаком

Процес приготування:

Як приготувати компот з чорноплідної горобини з лимоном на 3-літрову банку на зиму? Спочатку підготуйте банки для заготівлі горобинового компоту. Їх помийте з харчовою содою і стерилізуйте гарячою парою, хоча можете це зробити своїм способом. Кришки прокип’ятіть в ковшике пару хвилин.

Ягоди черноплодки спочатку переберіть і видалити всі пошкоджені екземпляри. Потім маленькими ножицями видаліть плодоніжки, намагаючись не пошкодити шкірку. Ягоди пересипте на друшляк і ретельно промийте під проточною водою, а потім кухонним рушником трохи обсушіть їх.

Підготовлені ягоди перекладіть в стерильні банки, заповнюючи їх на 1/3 об’єму, щоб компот не вийшов дуже насиченим.

Лимон добре промийте і половинку його наріжте тонкими кружечками. Потім перекладіть їх у банки до черноплодке. За бажанням і для свіжості смаку, можете покласти в банку гілочку м’яти.

насипте В каструлю цукор і налийте чисту питну воду з розрахунком на обсяг вашої заготовки. При безперервному помішуванні до повного розчинення цукру зваріть сироп для компоту. Його прокип’ятіть протягом 3 хвилин.

Киплячим сиропом залийте черноплодку з лимоном в банки, заповнюючи їх до верху горлечка. Банки з компотом відразу герметично закупорьте. Потім поставте їх на кришки і на добу укрийте теплою ковдрою. Охолоджений компот перенесіть на зберігання в підвал або комору.

Вдалих і смачних заготовок!

Компоти