суничній компоті добре зберігаються смак, аромат і корисні властивості цієї лісової ягоди. Насиченість цього напою безпосередньо залежить від кількості ягоди в банку, тому її кладуть не менше 1/3 об’єму тари. Ягоди для компоту вибирають щільні і з яскравим кольором м’якоті. Для збалансованого смаку і збереження забарвлення в компот додають лимон або лимонну кислоту. Готуємо узвар в 2-літровій банці, методом подвійного заливки і без стерилізації.


Інгредієнти: на 2 л.

  • Суниця – 2 ст. л.
  • Цукор-пісок – 1 склянка
  • Лимон – 1 зубчик
  • Вода – 1.8 л.

Процес приготування:

Як приготувати узвар із суниць на 2-літрову банку на зиму? Свежесобранную суницю спочатку потрібно перебрати і видалити дрібний лісове сміття. Потім її добре промити і залишити на друшляку, щоб вся вода стекла, і тільки потім акуратно видалити чашолистки, хоча іноді їх залишають.

2-літрову банку потрібно ретельно вимити з харчовою содою і простерилізувати гарячою парою або сухим способом. Кришку обов’язково прокип’ятити у воді. У підготовлену банку пересипати чисту суницю і покласти до неї скибочку лимона з шкіркою.

В чайнику або каструлі закип’ятити чисту питну воду і потім залити окропом суницю з лимоном. Кришкою банку прикрити і залишити на 15 хвилин для настоювання.

Через це час злити воду з банки через спеціальну кришку і довести її до кипіння повторно. В банку до суниці насипати склянку цукрового піску і повторно залити ягоду, заповнюючи її водою вже до самого верху горлечка.

Потім компот щільно закупорити кришкою, перевірити герметичність закупорки і банку в руках кілька разів повернути, щоб повністю розчинився цукор. Поставити банку з суничним компотом на кришку і на 10-12 годин накрити будь «шубою».

Компот з суниці з лимоном перенести на зберігання в холодне місце. Він добре збереже свої органолептичні властивості протягом року.

Вдалих і смачних заготовок!

Компот із суниці на зиму Компоти Узвар із суниць