Манка – універсальна крупа, яку і в котлети додають, і в пироги кладуть. Розм’якшуючись і набухаючи в процесі випікання, манка набуває унікальну пухко-соковиту текстуру, завдяки якій манники і стали такою особливою та впізнаваною випічкою. З додаванням ягід манник стає ще соковитіше і цікавіше. Ягоди можна використовувати будь-які: як свіжі, так і заморожені. Головне, щоб вони були повністю очищені від чашолистків, гілочок і інших випадкових включень, а також добре обсушены.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Манна крупа – 1 склянка
  • Кефір – 1 склянка
  • Цукор-пісок – 1 склянка
  • Яйце – 1 шт.
  • Розпушувач тіста – 10 гр.
  • Ягоди – 1 склянка
  • Масло рослинне – для змазування
  • Манна крупа (для посипання) – 2 ст. л.
  • Цукрова пудра – для посипання

Процес приготування:

Готувати маннік на кефірі з ягодами в духовці легко! В об’ємну миску висипаємо цукровий пісок і манну крупу. Заливаємо сухі компоненти кефіром і перемішуємо все разом до отримання однорідної маси. Краще, якщо кефір буде не холодним, а кімнатної температури – так манка розм’якшиться швидше.

Отриману масу залишаємо на двадцять хвилин, щоб манна крупа набухла, і цукор повністю розчинився.

Після закінчення зазначеного часу додаємо в масу яйце і розпушувач.

Віночком перемішуємо тісто до повної однорідності.

Потім додаємо до тіста ягоди і акуратно перемішуємо ложкою, щоб не перетиснути їх. Якщо використовуються свіжі ягоди, то після промивання їх треба обов’язково просушити, щоб не додати тесту зайвої вологи. Якщо ягоди заморожені, то попередньо розморожуємо їх, зливаємо сік, що виділився, а вже потім додаємо в тісто.

Форму для випічки змащуємо рослинним маслом і обсипаємо манною крупою. Щоб манка рівномірно покрила всю поверхню, форму треба добре струснути і постукати дном по столу. Якщо форма силіконова, то нічим змащувати і обсипати не потрібно.

Виливаємо тісто з ягодами в підготовлену форму, розрівнюємо поверхню. Духовку попередньо розігріваємо до температури 180 градусів. Форму з тістом встановлюємо на середній рівень гарячої духовки і випікаємо протягом сорока-п’ятдесяти хвилин. Манник повинен злегка збільшитися в обсязі і добре зарум’яниться.

Готовий манник дістаємо з духовки і даємо йому трохи охолонути, щоб не обпектися. Потім дістаємо його з форми, перекладаємо на сервірувальну тарілку і повністю охолодити.

В остиглому стані посипаємо випічку цукровою пудрою. Щоб пудра розподілилася рівномірно і красиво лягла на поверхню лепешняку, варто сипати її через ситечко.

Приємного апетиту!

Манник Манник без борошна Манник як в дитячому саду Маннік на кефірі класичний Пишний маннік на кефірі розсипчастий ПП манник