Якщо на кухні завалялася пара потемнілих бананів, які втратили свій товарний вигляд, є відмінний спосіб їх утилізувати – приготувати банановий манник. Аромат бананів у ванільному розсипчастою тесті – це щось! Колір лепешняку виходить темніше, ніж звичайно. Скоринка запікається до коричневого відтінку, але при цьому залишається ніжною і м’якою. Рекомендується випікати такий пиріг у формі для кексів з отвором по центру. По-перше, це гарантія того, що вся маса тіста рівномірно пропечеться, і сирих ділянок не залишиться. По-друге, в такій формі манник набуває неймовірно ошатний і привабливий вигляд. По-третє, порційні шматочки виходять акуратними і їх зручно їсти.
Інгредієнти: на 6 порції.
- Молоко коров’яче – 200 мл
- Яйце – 1 шт.
- Банан – 2 шт.
- Манна крупа – 260 гр.
- Ванілін – 1/3 ч. ложки
- Борошно – 40 гр.
- Розпушувач тіста – 1 ч. л.
- Масло вершкове – 50 гр.
- Цукор-пісок – 150 гр.
- Масло рослинне – для змазування
- Цукрова пудра – для посипання
Процес приготування:
Як приготувати маннік на молоці з бананом в духовці? Для додавання в тісто краще всього підійдуть переспілі, дуже м’які банани. Вони мають м’якоть потрібної консистенції, яка при випічці дає «карамельну» нотку і розкривається повноцінним банановим ароматом. Банани очистити від шкірки і поміщаємо в широку миску.
З допомогою виделки плоди потрібно розчавити. Не варто прагнути до стану пюре, краще залишити бананову масу неоднорідної, з дрібними шматочками – вони дадуть цікаву текстуру тесту.
До подрібненим бананам додаємо яйце, цукровий пісок і ванілін.
Змішуємо всі разом віночком або вилкою.
Потім вливаємо молоко і всипаємо манну крупу.
Знову працюємо віночком, щоб маса стала однорідною. Залишаємо суміш постояти при кімнатній температурі на десять хвилин. За цей час манка трохи розм’якне і набубнявіє.
Після закінчення зазначеного часу додаємо до тіста просіяне борошно, розпушувач і розтоплене вершкове масло. Вимішуємо міксером, поки не розійдуться всі грудочки борошна.
Форму для випічки змащуємо рослинним маслом і злегка присипаємо борошном. Якщо форма силіконова, що змащування і обсипання не потрібно. Приготоване тісто виливаємо у форму.
Духовку розігріваємо до температури 170 градусів і ставимо форму з тестом на середній рівень. Випікаємо орієнтовно сорок п’ять-п’ятдесят хвилин.
Готовий манник трохи збільшиться в об’ємі, добре зарум’яниться, а на поверхні проступлять невеликі тріщини. Додатково готовність можна перевірити, встромивши зубочистку в середину пирога. Якщо на виході паличка суха, то манник вже можна діставати. Готовий манник витягаємо з форми, перекладаємо на сервірувальну тарілку і даємо йому повністю охолонути.
найпростішим і, тим не менш, дуже ефектним способом прикрасити манник буде проста посипання цукровою пудрою. Краще сипати її через дрібне сито, щоб вона лягла на поверхню пирога повітряним легким шаром. Нарізаємо маннік на порційні шматочки і подаємо до столу.
Приємного апетиту!
Манник Манник з бананом Манник класичний Маннік на молоці