Якщо ви вирішили сісти на дієту, але вам хочеться хоч іноді побалувати себе чимось солодким, прочитайте цей рецепт до самого кінця. Така закуска відмінно втамовує вашу спрагу в солодкому і не додасть вам зайві кілограми.


Інгредієнти: на 9 л.

  • Кавун – 4 кг
  • Перець чорний горошок – за смаком
  • Оцет столовий 9% – 3 ст. л.
  • Цукор-пісок – 3 ст. л.
  • Сіль – 2 ст. л.
  • Вода – 8 л.
  • Лимонна кислота – 3 ч. л.
  • Лавровий лист – за смаком

Процес приготування:

Приготування маринованих арбузов в 3-х літрових банках на зиму рекомендується почати з обробки кавуна. Для зручності ви можете покласти його в раковину. Увімкніть теплу або гарячу воду. Промивати кавун можна як з милом, так і з харчовою содою. Дуже бажано провести цей процес кілька разів. Чистий кавун перенесіть на паперові рушники. Вони вберуть в себе всю зайву вологу, яка знаходиться на поверхні кавуна.

Коли ягода буде повністю сухий, розріжте її на невеликі шматочки. Постарайтеся зробити так, щоб вони точно проходили в банку. Якщо хочете, ви можете прибрати шкірку кавуна або тільки її зелену частину.

Тепер нам необхідно добре простерилізувати банки. Спочатку ми повинні промити кожну банку. Для цього ви можете скористатися харчовою содою або господарським милом. Подальшу стерилізацію ви можете проводити більш привабливим для вас способом. Наприклад, з допомогою пари або мікрохвильовій печі. Оскільки закачування ми будемо робити в трилітрову банку, ми виберемо перший спосіб. Для нього нам знадобиться чайник. Налийте в неї воду і поставте на великий вогонь. Коли вода закипить, покладіть на носику чайника банку. Її мусить наповнювати пар. Тримати банку у такому положенні потрібно на протязі 4-5 хвилин. Потім поставте їх на кухонне рушник. Кришки покладіть в тарілку і залийте їх водою. Поставте тарілку в мікрохвильову піч приблизно на 5 хвилин. Після цього покладіть кришки поряд з банками.

Коли банки повністю висохнуть, починайте викладати в них кавунові часточки. Робіть це компактно, щоб у банку помістилося як можна більше шматочків. Налийте в каструлю холодну воду. Поставте посуд на вогонь. Коли вода закипить, залийте нею кавуни. Накрийте банки кришкою і дайте кавунам настоятися протягом 15 хвилин.

Коли час вийде, акуратно злийте воду назад в каструлю. Поверніть її на вогонь. Коли вода знову почне кипіти, додайте цукровий пісок. Добре розмішайте майбутній розсіл, щоб кристали швидко розчинилися. Після цукру насипте в воду сіль. Ще раз перемішайте розсіл. Останнім інгредієнтом варто додавати лимонну кислоту. Завдяки цьому інгредієнту кавуни точно не зіпсуються і достоять до зими.

Додайте в кожну банку ложку оцту, кілька горошків чорного перцю і лавровий лист. Залийте кавунові часточки готовим розсолом. Закрутіть кришку. Дуже важливо, щоб на банках не з’явилися тріщини. Якщо ж така ситуація все-таки відбудеться, вам варто поміняти ємність. Поставте банки на кухонний рушник, заздалегідь перевернувши їх. За бажанням ви можете закрутити банки в плед або невелике ковдру. Коли вони повністю охолонуть, перенесіть їх в темне і прохолодне місце, яке точно має знайтися у вашому домі.

Така страва стане прекрасно закускою на святковому столі. Вона зможе сподобається як дітям, так і дорослим. Спробувавши цю заготовку, ви точно почнете робити її кожен рік. Сходіть в найближчий продуктовий магазин і приступайте до приготування!

Кавун без стерилізації в банках на зиму Кавун в 3-х літрових банках на зиму Кавун з лимонною кислотою в банках на зиму Маринований кавун в 3-х літрових банках на зиму Солоний кавун на зиму в банках Як закрити кавун в банках на зиму