Цей рецепт містить інгредієнт, який надає кавуну незвичайний солодкий смак з невеликою гостротою. На його приготування вам не доведеться витратити занадто багато часу або сил. А всі необхідні інгредієнти ви зможете знайти в звичайному продуктовому магазині.
Інгредієнти: на 2 л.
- Кавун – 1 кг
- Гірчиця порошок – 1,5 ч. л.
- Цукор-пісок – 3 ст. л.
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Вода – 1 л
- Лимонна кислота – 1 ч. л.
- Лавровий лист – за смаком
Процес приготування:
Щоб приготувати мариновані кавуни з гірчицею на зиму, особливу увагу необхідно приділити обробці кавуна. Щоб точно прибрати з його поверхні весь бруд і видалити можливих мікробів, вымывайте ягоду в теплій або гарячій воді. У даному процесі ви можете скористатися милом. Перекладіть оброблений кавун на кухонне рушник або кілька паперових рушників, які вберуть в себе всю зайву вологу. Коли кавун повністю висохне, наріжте його невеликими шматочками. Слідкуйте за тим, щоб кавунові часточки пролазили всередину банки. За бажанням ви можете зрізати скоринку кавуна або тільки його зелену частину. Ви також можете закрутити шматочки кавуна разом з шкіркою. Готові кавунові часточки відкладіть в сторону.
Наступним етапом стане обробка банок. У них і будуть зберігатися шматочки кавуна. Обов’язково промийте банки під проточною водою, використовуючи для цього харчову соду або господарське мило. Після цього поставте їх на рушник, який варто заздалегідь розкласти на столі. Налийте в каструлю або чайник трохи води. Переставте посуд на великий вогонь. Коли вода закипить, обшпарте кришки окропом. Наступний етап стерилізації будемо проводити за допомогою пари. Для цього вам доведеться скористатися чайником. Налийте в нього холодну воду. Поставте його на вогонь. Коли вода почне закипати, помістіть на носику чайника банку так, щоб її наповнював пар. Тримайте її так протягом 3 хвилин. Потім поставте банки назад на рушник. Якщо ж на вашій кухні не виявиться чайника, скористайтеся звичайною каструлею.
Коли банки повністю висохнуть, починайте викладати в них кавунові часточки. Налийте в каструлю води. Поставте її на плиту. Коли вода закипить, залийте її в банки. Накрийте їх кришкою і дайте кавунам постояти протягом 10-15 хвилин.
Після цього злийте воду назад в каструлю. Щоб зробити це акуратно і не пролити рідина, використовуйте для цього кришку з отворами. Потім поставте каструлю на великий вогонь. Коли вода закипить, додайте до неї невелику порцію цукру. Добре перемішайте отриманий розчин. Коли весь цукровий пісок благополучно розчиниться, насипте у воду трохи солі. Останнім інгредієнтом стане лимонна кислота. Вона допоможе вашій закатці достояти до самої зими і не дозволить їй зіпсуватися.
Насипте в банки з кавунами сухої гірчиці і опустіть в неї лаврові листочки. Потім залийте шматочки гарячим розчином. Акуратно закрутіть кришку. Якщо під час цього процесу на банку почнуть з’являтися тріщини, вам доведеться замінити ємність. Поставте банки на рушник, попередньо обернувши їх. Таке становище дуже вигідно: так кришка піддається додатковій термічній обробці. За бажанням, ви можете закутати банки в великий рушник або ковдру. Дочекайтеся, коли банки повністю охолонуть. Потім перенесіть їх в прохолодне місце.
Мариновані кавуни з гірчицею готові! Така закачування може стати чудовою закускою на святковому столі. Ви сміливо можете брати їх з собою на природу. Таке блюдо сподобається як дорослим, так і дітям. Насолоджуйтесь!
Засолювання кавуна без стерилізації в банках на зиму Кавун без стерилізації в банках на зиму Кавун в 3-х літрових банках на зиму Кавун в банках без оцту на зиму Маринований кавун без стерилізації в банках на зиму Маринований кавун в 3-х літрових банках на зиму Як засолити кавун шматочками в банку на зиму