Якщо ви переживаєте, що ваша заготовка не зможе дотриматися до самої зими, вам варто прочитати даний рецепт. У ньому використовується секретний інгредієнт, який врятує кавуни. Завдяки йому ви точно зможете насолодитися зимою справжнім смаком теплого і сонячного літа.
Інгредієнти: на 2 л.
- Кавун – 1,7 кг
- Цукор-пісок – 50 гр.
- Сіль – 45 гр.
- Вода – 800 мл
- Перець чорний горошок – 2 шт.
- Лавровий лист – 2 шт.
- Лимонна кислота – 1,5 ч. л.
Процес приготування:
Процес приготування маринованих арбузов з лимонною кислотою на зиму починаємо з обробки ягоди. Для початку нам необхідно добре промити її, використовуючи просте мило. Зробіть це кілька разів, щоб прибрати всі забруднення з поверхні кавуна. Потім перенесіть його на рушник, який потрібно розташувати на столі або будь-якої іншої плоскої поверхні. Перекладіть на нього кавун. Залиште ягоду на рушник до повного висихання. Потім розрізати кавун на невеликі шматочки, які точно пролізуть в банку. За бажанням ви можете повністю очистити шкірку або прибрати тільки їх зелену частину. Відкладіть готові скибочки кавуна в бік.
Переходимо до стерилізації банок. Дня початку нам необхідно добре промити їх у теплій воді, використовуючи для цього харчову соду. Якщо з якихось причин не знайдеться на вашій кухні, замініть соду господарським милом. Налийте в невелику каструлю воду. Поставте її на вогонь. Коли вода почне кипіти, зніміть каструлю з плити і обшпарте кришки для банок окропом. Наступний спосіб стерилізації ви можете вибирати самостійно. У цьому рецепті ми будемо проводити її за допомогою пари. Для цього нам знадобиться звичайний чайник. Наповніть його водою приблизно до середини. Коли вона почне закипати, помістіть першу банку на його носика. Зробіть це таким чином, щоб її наповнював пар. Тримати банку у такому положенні необхідно протягом декількох хвилин. Після цього поставте її на кухонний рушник.
Коли банки повністю висохнуть, перекладіть в них часточки арбузов. Їх потрібно розмістити дуже компактно, щоб всередину банки помістилося як можна більше шматочків. Наповніть чайник холодною водою. Поставте його на великий вогонь. Дочекайтеся, коли вода почне кипіти. Залийте окропом часточки арбузов і залиште їх приблизно на 10-15 хвилин.
Коли час вийде, злийте воду в каструлю. Щоб зробити це максимально акуратно, ви можете використовувати кришку з отворами. Поставте каструлю назад на плиту. Коли вода почне кипіти, додайте в неї трохи цукру. Постійно перемішуйте розчин, щоб всі інгредієнти швидко розчинялися. Цукровий пісок необхідно додавати поступово. Коли його остання порція розчиниться у воді, насипте в каструлю сіль. Добре розмішайте розчин. Останнім інгредієнтом стане лимонна кислота. Саме завдяки їй ви можете бути впевнені, що ваша заготівля зможе дотриматися до самої зими і точно не зіпсуватися.
Додайте в банки лавровий лист і горошок чорного перцю. Залийте скибочки кавуна готовим розчином. Акуратно закрутіть кришку. Слідкуйте за тим, щоб на поверхні банок не з’являлися тріщини. Переверніть банки і поставте їх на рушник. У такому положенні кришки будуть піддаватися додаткової термічної обробки. Закрутіть банки в плед або невелике ковдру. Дочекайтеся, коли вони повністю охолонуть, а після перенесіть їх в прохолодне і темне місце.
Кавуни готові! Тепер ви можете насолодитися їх солодким і приємним смаком. Настав час спробувати, що у нас вийшло.
Кавун на зиму в банках Консервований кавун в банках на зиму Маринований кавун в 3-х літрових банках на зиму Маринований кавун в банках на зиму Солоний кавун на зиму в банках Як закрити кавун в банках на зиму