Якщо у вас не вистачає часу на приготування страв, обов’язково зверніть увагу на цей рецепт. Відмова від стерилізації значно заощадить ваш час і сили. А результат не буде поступатися смаком жодному з інших рецептів.


Інгредієнти: на 1.5 л.

  • Кавун – 1 кг
  • Оцет столовий 9% – 25 мл
  • Цукор-пісок – 2 ст. л.
  • Сіль – 2 ч. л.
  • Перець чорний горошок – 2 шт.
  • Вода – 500 мл
  • Лавровий лист – 1 шт.
  • Лимонна кислота – 0,5 ч. л.

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування маринованих арбузов без стерилізації на зиму в банках? Для початку нам необхідно обробити кавун. Добре вимийте його в теплій воді. Бажано використовувати мило. Після цього покладіть його на рушник і залиште обсихати. Потім розріжте кавун навпіл. Нам знадобиться тільки його частина. Наріжте потрібну половину невеликими шматочками. Обов’язково перевірте, щоб вони пролазили всередину банки. Якщо ви хочете, можете повністю очистити кавун від шкірки або прибрати тільки зелену її частину.

Приступаємо до підготовки банок та кришок для майбутніх заготовок. Вимиваємо їх у теплій воді. Ви можете використовувати харчову соду або звичайне господарське мило, яке знайдеться на вашій кухні. Після цього добре сполосніть їх. Протріть банки кухонним рушником. Налийте в них воду висотою 2-3 сантиметри. За однією, ставте банки в мікрохвильову піч. Включіть її на повну потужність і залиште банку на 4-5 хвилин. Після цього перенесіть її на рушник і залиште обсихати. Налийте в невелику каструлю трохи холодної води. Поставте її на великий вогонь і дочекайтеся, коли вода закипить. Обшпарте окропом кришки для банок.

Наповніть банки шматочками кавуна. Простежте за тим, щоб вони вільно лежали. Наповніть каструлю водою. Краще всього використовувати фільтровану або бутильовану воду. Вода з-під крана може надати страві характерний неприємний присмак. Перенесіть її на вогонь. Дочекайтеся, коли вода почне кипіти. Залийте окропом кавуни до самої верхівки банки. Накрийте кришкою і залиште на 5-10 хвилин. За цей час кавунові часточки повинні добре пропарити.

Коли час вийде, вилийте рідину в невелику каструлю. Поставте її на вогонь. Коли вода почне кипіти, додайте в неї частину цукрового піску. Добре розмішайте розчин, щоб всі кристали швидко розчинилися. Коли весь цукор буде доданий, насипте в воду сіль. Дуже важливо використовувати сіль крупного помелу, вона не повинна бути йодованої. Ще раз перемішайте розчин. Слідкуйте за тим, щоб ви не знизили концентрацію цукру і солі. Продовжуйте варити його протягом 5-7 хвилин на невеликому вогні. Додайте в каструлю оцет і лимонну кислоту. Перемішайте розчин і зніміть каструлю з плити.

Залийте скибочки кавуна гарячим розчином. Додати горошини чорного перцю і лавровий лист. Закрутите кришки. Переверніть банки і поставте їх на кухонне рушник, який потрібно розстелити на столі або будь-якої іншої плоскої поверхні. У такому положенні кришка буде піддаватися додатковій термічній обробці. Укутайте банки в рушник або невеликий плед. Залиште їх остигати. Заздалегідь виберете саме прохолодне і темне місце у своєму будинку. Коли банки повністю охолонуть, перенесіть їх в це місце і залиште до самої зими.

Мариновані кавуни готові. Таке блюдо зможе вам нагадати смак літа навіть в самий холодний день. Кавуни стануть відмінним десертом, як для звичайного обіду, так і для святкового столу. Поспішайте спробувати їх приготувати!

Засолювання кавуна без стерилізації в банках на зиму Маринований кавун без стерилізації в банках на зиму Солодкий кавун на зиму в банках Солоний кавун на зиму в банках Як засолити кавун шматочками в банку на зиму