найпростішими в плані обробки грибами є ошатні лисички. Вони практично ніколи не бувають гнилими або червивими. Лисички важко сплутати з іншими грибами. Вони мають виражений рудий колір і цікаву форму вивернутого парасольки. Капелюшок володіє характерним нерівним і хвилястим краєм. Я хочу поділитися рецептом маринованих лисичок з цибулею.


Інгредієнти: на 1 л.

  • Лисички свіжі – 1,5 кг
  • Цибуля ріпчаста – 1 головка
  • Морква – 1 шт.
  • Сіль – 1,5 ст. л.
  • Вода – 1 л
  • Цукор-пісок – 2 ст. л.
  • Оцет столовий 9% – 2 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 10 шт.

Процес приготування:

Почнемо готувати мариновані лисички з цибулею. Ріпчасту цибулю очистіть від лушпиння, і наріжте тонкими півкільцями. Морква вимийте і очистіть від шкірки за допомогою овочечистки, а потім наріжте кружечками. Переберіть і промийте лисички в холодній воді. Лисички викладіть в глибоку каструлю і залийте холодною водою. Поставте на середній вогонь і доведіть до кипіння, потім зменшіть вогонь і варіть гриби 20-25 хвилин.

Зварені лисички злийте через сито або друшляк і добре промийте під холодною проточною водою. Потім викладіть в каструлю з товстим дном, налийте необхідну кількість питної води, додайте сіль, цукровий пісок, чорний перець горошком, півкільця цибулі і кружечки моркви. Поставте на вогонь і доведіть до кипіння.

Тим часом підготуйте банки, вимийте і стерилізуйте їх в духовій шафі, в мікрохвильовій печі або на водяній бані. Кришки обдайте окропом або прокип’ятіть каструлі приблизно 7-10 хвилин. Варіть гриби ще 5-7 хвилин, потім влийте столовий оцет, добре перемішайте, варіть ще буквально 2 хвилини і відразу зніміть з вогню.

Гарячі лисички з овочами і маринадом рівномірно розкладіть по стерильним банкам, і закатайте стерильними кришками з допомогою закаточной машинки. Банки з лисичками переверніть догори дном, закутати теплою ковдрою і залиште в такому положенні до їх повного охолодження приблизно на 10-12 годин.

Потім захололі банки з маринованими лисичками з цибулею переверніть і перемістіть в прохолодне темне місце на зберігання. Мариновані лисички з ріпчастою цибулею подавайте, заправивши нерафінованою соняшниковою олією.

Апетитні, ароматні лисички з ріпчастою цибулею виходять хрусткими і чудово поєднуються з відвареною картоплею. Зимова яскрава закуска з лісових дарів стане прикрасою на будь-якому святковому столі.

Приємного апетиту!

Гриби на зиму Мариновані лисички з оцтом Мариновані лисички на зиму Як готувати лисички - рецепти