Мариновані підосичники на зиму з оцтом смачні і виглядають дуже апетитно! Вони щільні, міцні, хрусткі і текстуру свою зберігають при маринуванні повністю. Звичайно, щоб візуально грибна консервація виглядала естетично, краще відбирати для заготівлі молоді, невеликого розміру плодові тіла. Однак, навіть якщо трофеї тихого полювання вже встигли трохи перерости молодий вік, просто поріжте їх на невеликі частини при підготовці – все одно буде смачно.


Інгредієнти: на 0.5 л.

  • Підосичники свіжі – 500 гр.
  • Вода – 200 мл
  • Цукор-пісок – 1 ст. л.
  • Сіль – 0.75 ст. л.
  • Гвоздика – 2 бутона
  • Оцет столовий 9% – 2 ст. л.
  • Перець чорний горошок – 5 шт.
  • Перець духмяний горошок – 4 шт.
  • Лавровий лист – 1 шт.

Процес приготування:

Приступимо до приготування маринованих красноголовців на зиму з оцтом. Підосичники краще починати обробляти для маринування відразу після збору, щоб вони не втратили свіжості і не потемніли. Зачищаємо їх від бруду, вирізаємо зіпсовані ділянки, звільняємо від випадкового сміття. Гриби промиваємо в проточній воді до ідеальної чистоти. Нарізаємо підготовлені плодові тіла на частини довільного розміру.

Нарізані підосичники складаємо в каструлю і заливаємо водою в такій кількості, щоб вона повністю покривала. Ставимо каструлю на плиту і доводимо воду з грибами до кипіння. Варимо протягом години при повільному кипінні, періодично знімаючи піну, яка активно з’являється протягом усього часу варіння. Відварені підосичники відкидаємо на друшляк і даємо повністю стекти відвару.

Для приготування маринаду воду в зазначеній кількості наливаємо в окрему каструлю. Додаємо сіль, цукровий пісок, горошини чорного і запашного перцю, лавровий лист і гвоздику. Слідом занурюємо в маринад гриби і ставимо каструлю на плиту. З моменту закипання варимо підосичники в маринаді одну хвилину. Вимикаємо плиту і вливаємо оцет, перемішуємо.

Банку попередньо промиваємо і стерилізуємо будь-яким зручним способом. Аналогічно робимо і з кришкою. Викладаємо гриби разом з маринадом в підготовлену банку, прикриваємо кришкою і ставимо на стерилізацію на п’ятнадцять хвилин.

Коли час стерилізації закінчиться, банку акуратно дістаємо і закручуємо кришкою. Перевертаємо закатку догори дном і залишаємо до повного охолодження. Потім прибираємо мариновані підосичники на зберігання в прохолодне темне місце.

Приємного апетиту!

Гриби на зиму Мариновані гриби на зиму Мариновані підосичники Підберезники і підосичники на зиму Як приготувати підосичники - рецепти