Плов з яловичини з нутом порадує багатим смаком і ситністю. Це відмінне блюдо для холодної пори року – гаряче, насичене, поживне, воно і наситить, і зігріє. Нут потрібно замочити напередодні приготування на ніч – так він приготується набагато швидше і буде м’яким. Яловичину рекомендуємо нарізати на невеликі шматочки, щоб м’ясо добре размягчилось і до кінця готування плову почало розпадатися на волокна. І, звичайно, не нехтуємо спеціями – саме вони задають характер страви і роблять його таким ароматним.
Інгредієнти: на 8 порції.
- Яловичина – 800 гр.
- Масло рослинне – 400 гр.
- Рис білий – 1 кг
- Морква – 1 кг
- Цибуля ріпчаста – 400 гр.
- Нут – 150 гр.
- Родзинки – 150 гр.
- Часник – 2 головки
- Сіль – за смаком
- Зіра – 1 ч. л.
- Шафран – 1 щіпка
- Перець червоний мелений – за смаком
- Перець чорний мелений – за смаком
Процес приготування:
Як почати готувати плов з яловичини з нутом? Заздалегідь перед приготуванням плову нут ретельно промиваємо і заливаємо холодною водою так, щоб він повністю був покритий. Залишаємо горох замачиваться на шість-сім годин, щоб він наситився вологою і розм’як перед приготуванням плову.
Ріпчасту цибулю очищаємо від лушпиння, промиваємо, обсушуємо і нарізаємо на дрібні шматочки.
В казан наливаємо рослинне масло без запаху і нагріваємо його до гарячого стану. Висипаємо підготовлений цибулю і обсмажуємо на середньому вогні до рум’яного стану. Періодично помішуємо цибулю, щоб він обжаривался рівномірно і не пригорав.
Викладаємо яловичину в казан до смаженій луку, перемішуємо і продовжуємо смажити, поки м’ясо повністю не поміняє колір і не почне злегка рум’янитися.
Яловичину промиваємо, обсушуємо паперовим рушниками. М’ясо розрізаємо на невеликі шматочки.
Моркву очищаємо від шкірки, промиваємо, обсушуємо і ріжемо на тонкі брусочки.
Викладаємо моркву в казан до м’яса з цибулею, перемішуємо і смажимо, поки вона не пом’якшиться – приблизно сім-десять хвилин.
Підготуємо родзинки: ретельно промиваємо його в теплій воді і потім злегка віджимаємо. Воду з замоченого нуту зливаємо. Поміщаємо в казан підготовлені нут і родзинки.
Вливаємо гарячу воду в такій кількості, щоб рідина покривала вміст казана на пару сантиметрів. Додаємо сіль за смаком, шафран, зіру, чорний і червоний мелені перці. Закриваємо казан кришкою і доводимо вміст до кипіння. Готуємо казан (саме так називається вийшла м’ясо-овочева заготівля для плову) при повільному кипінні, поки яловичина не стане м’якою. На це піде орієнтовно сорок-п’ятдесят хвилин або більше, залежно від якості м’яса.
Паралельно готуємо рис. Промиваємо його до тих пір, поки вода не буде проливатися прозорою, а зернятка не придбають «скляний» вид. Перевіряємо вміст казана: пробуємо бульйон на смак. Він повинен бути досить солоним, так як частина солі потім вбере в себе рис. Бульйон повинен покривати м’ясо і овочі. Якщо рідини недостатньо, додаємо гарячої води.
Викладаємо промитий рис на приготований казан і вирівнюємо крупу в рівний шар. Головки часнику промиваємо, але не розділяємо на зубки. Розміщуємо їх в рис і занурюємо вниз. Закриваємо казан кришкою і готуємо плов при повільному кипінні двадцять хвилин.
Потім відкриваємо кришку і перемішуємо вже практично готовий рис з верхнім шаром зірвака. Підсипаємо трохи зіри для аромату. За допомогою лопатки оформляємо рис у вигляді гірки. Закриваємо кришкою і продовжуємо тримати на мінімальному вогні ще двадцять хвилин до готовності.
Готовий плов розкладаємо з казана по порційних тарілках або викладаємо на сервірувальне блюдо. Подаємо в гарячому вигляді.
Приємного апетиту!
Пісний плов Плов в казані Плов з круглозерним рисом Плов з м'ясом в каструлі Плов з часником Плов з яловичиною