Сьогодні представляю вашій увазі рецепт розсипчастий плов з яловичини в казані на плиті. Справжній плов повинен бути розсипчастим – зернятко до зернятка. Крім дотримання технології приготування плову, дуже важливо вибрати правильний сорт крупи. Ідеальним варіантом для плову завжди буде довгозерний рис. Вміст крохмалю в ньому дозволяє отримати розсипчасту текстуру без склеювання. Найзручнішою посудом для приготування є казан. Якщо його немає, то підійде будь-яка аналогічна товстостінна важка ємність з високими стінками.


Інгредієнти: на 6 порції.

  • Яловичина – 1 кг
  • Масло рослинне – для смаження
  • Рис білий – 1 кг
  • Моркву – 630 гр.
  • Цибуля ріпчаста – 450 гр.
  • Часник – 1 головка
  • Сіль – за смаком
  • Зіра – 1 ч. л.
  • Чебрець свіжий – 1 ч. л.
  • Куркума – 0.5 ч. л.
  • Суміш перців – 0.33 ч. л.
  • Барбарис – 9 гр.

Процес приготування:

Почнемо готувати розсипчастий плов з яловичини в казані на плиті. Яловичину промиваємо, обов’язково обсушуємо й нарізаємо на невеликі шматочки.

Ріпчасту цибулю чистимо від лушпиння, моєму його, обсушуємо і нарізаємо на тонкі півкруги.

У казан наливають таку кількість рослинної олії без запаху, щоб воно покривало дно шаром в пару сантиметрів. Нагріваємо олію до гарячого стану.

Висипаємо підготовлений цибулю і обсмажуємо його на середньому вогні до золотистого кольору. Обов’язково помішуємо цибуля в процесі смаження, щоб він румянился рівномірно і не пригорав.

Викладаємо підготовлене м’ясо в казан до смаженій луку, перемішуємо і продовжуємо готувати, поки яловичина повністю не поміняє колір і не почне злегка рум’янитися.

З моркви зрізаємо шкірку, промиваємо очищений коренеплід, обсушуємо його і ріжемо на тонкі брусочки.

Викладаємо моркву в казан до м’яса з цибулею, перемішуємо і смажимо ще приблизно сім-десять хвилин.

Потім додаємо барбарис і чебрець, сіль за смаком, вливаємо окріп в такій кількості, щоб покрити вміст казана на півтора-два сантиметри.

Закриваємо кришкою і готуємо до м’якості м’яса. В залежності від якості яловичини, це може зайняти від сорока хвилин до півтора годин.

Поки готується м’ясо з овочами, готуємо рис. Промиваємо його до тих пір, поки зернятка не придбають «скляний» вид. Це буде означати, що зайвий крохмаль змито, і плов не вийде в’язким.

Після закінчення зазначеного часу готування м’яса пробуємо бульйон з казана на смак. Важливо, щоб він був добре посолен, так як частина солі «піде» в процесі готування в рис. Бульйону має бути стільки, щоб м’ясо і овочі були повністю покриті. Якщо рідини недостатньо, додаємо додатково гарячої води.

Викладаємо підготовлений рис в казан, додати зіру, куркуму і суміш мелених перців. Вирівнюємо крупу, але не перемішуємо.

Головку часнику промиваємо і занурюємо в рис.

Закриваємо казан кришкою і готуємо плов при повільному кипінні тридцять хвилин.

Потім вимикаємо вогонь і залишаємо плов під кришкою ще на двадцять-тридцять хвилин.

Готовий плов розкладаємо з казана по тарілках або викладаємо на сервірувальне блюдо для подачі. Подаємо в гарячому вигляді.

Приємного апетиту!

Плов без цибулі Плов в казані Плов в казані на плиті Плов з яловичини з рисом Узбецький плов в казані Узбецький плов в казані на плиті