Пропоную скористатися досить простим і швидким рецептом, і приготувати надзвичайно яскравий за смаком сік з гарбуза через соковижималку на зиму. З процесом приготування чудового корисного напою впораються навіть початківці господині, які ніколи не займалися консервацією.
Інгредієнти: на 4 л.
- Гарбуз – 3 кг
- Цукор-пісок – 400 гр.
- Вода – 2 л
- Лимонна кислота – 2 ч. л.
Процес приготування:
Приступимо до приготування соку з гарбуза через соковижималку на зиму. Молоду стиглий гарбуз десертних сортів добре вимийте, обсушити, виклавши на кухонний рушник, а потім очистіть від шкірки за допомогою овочечистки і вийміть серцевину з насінням столовою ложкою. Очищену гарбуз наріжте на шматочки невеликого розміру, а потім викладіть в глибоку каструлю і залийте холодною водою так, щоб вона повністю покривала овочі.
Каструлю з овочами поставте на помірний вогонь і доведіть до кипіння. Потім зменшіть вогонь і варіть гарбуз приблизно 10-15 хвилин.
Відварену гарбуз акуратно за допомогою шумівки викладіть в окрему ємність, злегка остудіть, а потім пропустіть через соковижималку. Воду, в якій варився гарбуз, не зливайте, вона ще знадобиться.
Пропущену через соковижималку гарбуз з’єднайте з водою, в якій вона варилася. Потім додайте лимонну кислоту.
Після чого додайте необхідну кількість цукрового піску і добре перемішайте. Кількість цукрового піску відрегулюйте самостійно.
Каструлю з вмістом поставте на помірний вогонь і доведіть до кипіння, періодично знімаючи піну, яка утворилася. Прокип’ятіть сік приблизно 3-5 хвилин.
Підготуйте банки для соку. Ретельно вимийте їх у проточній воді, використовуючи в якості антисептика харчову соду, після чого стерилізуйте банки зручним для вас способом – на водяній бані, в мікрохвильовій печі або в духовій шафі. Гарячу каструлю з гарбузовим соком акуратно зніміть з вогню.
Гарячий овочевий сік обережно розлийте по стерильним банкам за допомогою черпака. Кришки заздалегідь обдайте окропом або прокип’ятіть каструльці.
Банки з соком закрутіть стерильними кришками, після чого переверніть їх догори дном і закутайте махровим рушником. Залиште в такому стані до повного остигання, після чого перемістіть банки на довгострокове зберігання в темне прохолодне місце.
Насолоджуйтеся корисним напоєм!
Гарбузовий сік з лимоном Гарбузовий сік у домашніх умовах