Пропонуємо вам рецепт приголомшливого смачного і ароматного гарбузово-яблучного соку з апельсиновою цедрою. У процесі приготування ми пюрируем гарбуз, тому сік у нас виходить з м’якоттю. В кінці термічної обробки ми додамо в сік трохи меленої кориці, яка ідеально поєднується зі смаком гарбуза і апельсиновою цедрою і надає соку приголомшливий різдвяний аромат. Кількість цукру ви можете регулювати на ваш смак, воно буде залежати від смаку яблук і гарбуза, які використовуються в процесі приготування.


Інгредієнти: на 5 арк.

  • Гарбуз – 2 кг
  • Яблука – 4 кг
  • Цедра апельсина – 2 шт.
  • Кориця мелена – 3 гр.
  • Вода – 2 л
  • Цукор-пісок – 1 – 1.5 ст.
  • Лимонна кислота – 1 щіпка

Процес приготування:

Почнемо готувати сік з гарбуза і яблук і апельсинів на зиму. Для заготівлі соку необхідно вибирати стиглий сорт гарбуза, яка має яскравий помаранчевий колір – з неї виходить смачний сік, в той час як світлі сорти гарбуза можуть гірчити та надати соку не дуже приємний смак. Гарбуз промиваємо під проточною водою, обсушуємо рушником і відрізаємо необхідне нам кількість. Чистимо гарбуз від шкірки і насіння, нарізаємо невеликими шматочками. Воду наливаємо в глибоку каструлю, ставимо на середній вогонь і викладаємо в неї гарбуз. Доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь і тушкуємо гарбуз, поки він не стане м’якою. Після чого знімаємо каструлю з вогню і даємо масі трохи охолонути.

Яблука промиваємо під проточною водою, викладаємо на кухонний рушник і даємо їм обсохнути від води. Потім розрізаємо їх навпіл, видаляємо плодоніжки і серцевину. Пропускаємо яблука через соковижималку, а отриманий сік відправляємо в каструлю. Ставимо каструлю на вогонь і нагріваємо сік. Потім у каструлю додаємо протерту через сито гарбуз, цукор і подрібнену апельсинову цедру. Все добре перемішуємо і пробуємо сік, після чого додаємо в нього необхідну кількість цукру, на ваш смак.

Варимо сік на повільному вогні, періодично знімаючи піну, що утворюється, а в кінці варіння додаємо сік мелену корицю.

Готовий гарячий сік розливаємо по стерилізованим банкам, укупориваем прокип’яченими кришками і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Після чого сік прибираємо на зберігання в темне прохолодне місце.

Гарбузовий сік з апельсином Гарбузовий сік з лимоном Гарбузовий сік у домашніх умовах Яблучний сік на зиму