Якщо ви ніколи не пробували сік з гарбуза з курагою в домашніх умовах на зиму, то вам випала чудова можливість скористатися простим рецептом і приготувати цей неймовірно смачний напій. Гарбузовий сік має неймовірно лагідну і приємну консистенцію. Обов’язково спробуйте приготувати його.


Інгредієнти: на 4 л.

  • Гарбуз (очищена) – 3,5 кг
  • Вода – 1,5 л
  • Курага – 500 гр.
  • Цукор-пісок – 300 гр.
  • Лимонна кислота – 10 гр.

Процес приготування:

Як почати готувати сік з гарбуза з курагою в домашніх умовах на зиму? Молоду гарбуз середнього розміру ретельно вимийте, обсушити кухонним рушником, а потім очистіть від шкірки за допомогою овочечистки і вийміть серцевину з насінням столовою ложкою. Очищену гарбуз наріжте часточками.

Гарбузове часточки наріжте кубиками невеликого розміру, а потім викладіть в глибоку каструлю і залийте холодною водою так, щоб вона повністю покривала овочі.

Каструлю з гарбузом поставте на помірний вогонь і доведіть до кипіння. Потім зменшіть вогонь, накрийте каструлю кришкою і варіть гарбуз приблизно 50-60 хвилин.

Тим часом відміряйте необхідну кількість кураги, переберіть її і ретельно промийте під прохолодною водою.

Підготовлену курагу обсушити паперовими рушниками, а потім пропустіть її через м’ясорубку.

В каструлю з гарбузом додайте необхідну кількість цукрового піску і лимонної кислоти. Кількість цукрового піску відрегулюйте у відповідності з власними смаковими уподобаннями.

Потім викладіть до гарбузової маси перекручену через м’ясорубку курагу і ретельно перемішайте.

Отриману масу акуратно за допомогою заглибного блендера подрібніть до стану однорідної консистенції. Знову доведіть до кипіння, періодично знімаючи піну, яка утворилася. Прокип’ятіть сік приблизно 3-5 хвилин.

Підготуйте пляшки для соку з гарбуза з курагою. Ретельно промийте їх у теплій воді з харчовою содою, потім стерилізуйте їх зручним для вас способом – на водяній бані, в мікрохвильовій печі або в духовій шафі.

Гарячий овочевий сік обережно розлийте по стерильним пляшках з допомогою ополоника.

Кришки заздалегідь обдайте окропом і закрутіть ними пляшки із соком, потім переверніть їх догори дном.

Закутайте їх махровим рушником або теплою ковдрою. Залиште в такому стані до повного охолодження приблизно на добу, після чого переверніть і перемістіть пляшки з гарбузовим соком на довгострокове зберігання в темне прохолодне місце.

Не забудьте одразу ж налити собі келих ароматного соку на пробу.

Насолоджуйтеся корисним напоєм!

Гарбузовий сік з лимоном Гарбузовий сік у домашніх умовах