Тірольський пиріг – це випічка на пісочному коржі з заварним кремом і ягодами або фруктами в сиропі. У даному рецепті використовуємо вишню. Можна брати як свіжу, так і заморожену. Перед оформленням пирога обов’язково виймаємо кісточки, так як жувати виріб і натикатися на тверді «вкраплення» – то ще задоволення.
Інгредієнти: на 4 порції.
- Борошно – 1,5 – 2 склянки
- Цукор-пісок – 1,5 склянки
- Яйце – 1 шт.
- Масло вершкове – 150 гр.
- Молоко коров’яче – 1 склянка
- Крохмаль кукурудзяний – 1,5 ст. л.
- Вишня – 2 склянки
- Горілка – 30 мл
- Желатин швидкорозчинний – 1 ст. л.
Процес приготування:
Готувати тірольський пиріг з вишнею просто! Відразу перебираємо вишню, звільняємо її від кісточок, покласти в миску, засипаємо трьома столовими ложками цукрового піску із загальної кількості і заливаємо алкоголем – це може бути коньяк, лікер, самбука і т. д. Залишаємо настоюватися і переходимо до приготування тіста. Нарізаємо вершкове масло дрібними шматочками, змішуємо його в мисці з половиною склянки цукру із загальної кількості, додаємо яйце і борошно. Замішуємо Руками тісто, оформляємо в кулю і поміщаємо в холодильник. Потім розкачуємо тісто в пласт і викладаємо у форму. Наколюємо виделкою. Форму з тістом ставимо в морозилку на десять хвилин.
Дістаємо тісто у формі, викладаємо поверх пергамент і висипаємо на нього будь-яку крупу – це щоб тісто при випічці зберегло форму. Ставимо форму в розігріту до 220 градусів духовку, випікаємо п’ятнадцять-двадцять хвилин до золотистого кольору. Дістаємо з духовки, знімаємо пергамент з вантажем і даємо охолонути.
Для приготування крему в каструлю розбиваємо яйця. Додаємо цукор, що залишився і крохмаль. Віночком добре все змішуємо і вливаємо молоко. Отриману суміш ставимо на плиту і при безперервному помішуванні доводимо майже до кипіння. Маса повинна загуснути.
Готовий крем викладаємо на випечене тісто, вирівнюємо і прибираємо в холодильник для охолодження і застигання.
розчиняємо Желатин в половині склянки води. Отриману рідину вливаємо до вишням з цукром і алкоголем, перемішуємо і отриману масу акуратно викладаємо на остиглий крем на тесті. Вирівнюємо, щоб вишні красиво лежали в один шар. Ставимо пиріг в холодильник на три-чотири години, щоб верхній шар добре застиг.
Готовий охолоджений пиріг нарізаємо на порційні шматочки і подаємо до столу.
Приємного апетиту!
Відкритий пиріг з вишнею Пиріг з вишнею в духовці Пиріг з вишнею на швидку руку Пироги Пироги з вишнею