Щоб приготувати смачний і корисний напій, потрібно докласти зусилля: прибрати з вишень кісточки, а потім вичавити з вишневою м’якоті сік. Що залишився макуха можна не викидати – з нього вийде чудове варення.


Інгредієнти: на 0.7 л.

  • Вишня (без кісточок) – 1 кг
  • Цукор-пісок – 400 гр.

Процес приготування:

Готувати вишневий сік через соковижималку в домашніх умовах на зиму легко! Вишня для приготування соку повинна бути без пошкоджень і гнилі, дуже соковитою, міцною і стиглої, щоб напій вийшов смачним і насиченим. На виході повинно вийти близько одного кілограма ягід. Промиваємо їх і відразу викладаємо в друшляк, щоб швидше обсохнули.

Приступаємо до самого трудомісткого етапу приготування соку – видалення кісточок з ягід. Робимо це максимально акуратно, щоб не забризкати кухню соком. Також слід видалити плодоніжки і листя.

Викладаємо вишневу м’якоть в соковижималку. В процесі вичавки соку вона відокремлює макуха від рідини. Отриманий сік виливаємо в банку і поставити на 2 години в холодильник, щоб випав осад.

Дістаємо сік з холодильника і позбавляє від осаду. Зробити це можна з допомогою гумової трубки або марлі. У готову заготовку всипаємо цукор і перемішуємо напій.

Готуємо тару для закачування соку. Очищаємо її за допомогою губки і соди. Потім промиваємо і стерилізуємо. Банки вибираємо з вузьким горлечком, якщо таких немає, закочує в звичайні. Кришки обдаємо окропом.

Тепер ємність з соком потрібно поставити на плиту і довести до кипіння. Цього достатньо для того, щоб сік довго зберігався.

Розливаємо готовий сік по банкам і закриваємо кришками. Після охолодження ставимо банки в сухе, прохолодне місце.

Приємного апетиту!

Вишня на зиму