Абрикосово-вишневий компот виходить не тільки чудовим за смаковими якостями, але і має дуже гарний колір. А погодьтеся, що багато чого ми на початку «їмо» саме очима і тільки потім оцінюємо смак. Приготуйте компот з абрикосів та вишні і оцініть його самі.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Абрикоси – 500 гр.
  • Вишня – 300 гр.
  • Цукор-пісок – 130 гр.
  • Вода – 2,3 – 2,5 л.

Процес приготування:

Як приготувати компот з абрикосів та вишні без стерилізації на зиму? Для приготування компоту використовуйте стиглі ягоди вишні. Переберіть їх, видаляючи весь сміття, плодоніжки і зіпсовані екземпляри. Потім промийте вишню і дайте їй трохи обсохнути.

Абрикоси також повинні бути сміливими, але при цьому щільними. Ні в якому разі не можна використовувати зіпсовані фрукти, ви просто зіпсуєте смак компоту і будете піддавати його ризику «вибухнути». Промийте абрикоси, видаліть кісточки і поріжте навпіл або на чотири частини.

В заздалегідь ретельно вимиту і суху банку покладіть підготовлені фрукти і ягоди. Ви можете сміливо варіювати їх обсяги відносно один одного. Якщо віддаєте перевагу компот з кислинкою, то додайте більше вишні. Якщо навпаки любите солодкі компоти, то використовуйте більший обсяг абрикосів.

Доведіть до кипіння воду в каструлі і відразу ж до самого верху банки залийте нею вміст. Потім прикрийте банку кришкою, укутайте в рушник або ковдру і залиште на півгодини. За цей час ягоди і фрукти прогріються.

Через півгодини в каструлю всипте цукор, туди ж злийте воду з банки і доведіть сироп до кипіння. Цукор повинен повністю розчинитися. Поки сироп закипає, укутайте банку рушником або ковдрою.

Киплячий сироп залийте до верху банки. Щільно закрийте її і, перевернувши догори дном, залиште остигати. Не забудьте накрити банки чим-небудь теплим.

Банки з компотом найкраще зберігати в коморі кімнаті або погребі, де завжди прохолодно і темно.

Смачного!

Абрикоси на зиму Вишня на зиму Компот з абрикосів Компот з абрикосів з вишнею на зиму Компот з вишні Компот з вишні без стерилізації Компот з вишні на зиму