Для грушевого компоту рекомендується не використовувати перестиглі, м’які плоди. При температурній обробці і подальшому зберіганні такі фрукти просто втратять форму, розм’якнуть і посприяють замутнению напою. Вибирайте зрілі, але щільні груші, які будуть залишатися в незмінному вигляді до моменту вживання компоту. У хід можуть йти некондиційні плоди в зовнішніми дефектами, деформаціями – адже їх можна просто зрізати і залишити шматочки потрібної форми.


Інгредієнти: на 3 л.

  • Груша – 4 шт.
  • Вишня – 1 склянка
  • Цукор-пісок – 0.5 склянки
  • Вода – 2.5 л.
  • Кориця – 1 паличка

Процес приготування:

Що ж потрібно для приготування компоту з груш з лимонною кислотою на зиму? Груші ретельно миємо у великій кількості води. Щоб повністю змити всі зовнішні забруднення, можна потерти фрукти м’якою щіткою. Компот будемо влаштовувати без стерилізації, тому етапу промивання сировини потрібно приділити особливу увагу, щоб уникнути ризику псування при зберіганні.

Вимиті груші розрізаємо на поздовжні четвертинки і вирізаємо насіннєві коробочки. Плодоніжки і сліди від зав’язей також видаляємо. Якщо є дефекти, пошкоджена поверхня, обов’язково все це зрізаємо. Щоб фрукти не встигли окислюватися на повітрі і потемніти перед закачуванням, відразу ж приступаємо до наступного етапу приготування.

Підготовлені шматочки груш кладемо в каструлю і заливаємо водою у зазначеній кількості. Поверх висипаємо цукровий пісок. Ставимо каструлю на плиту і нагріваємо вміст до кипіння. Під час нагрівання періодично помішуємо воду з грушами, щоб швидше розчинився цукор. Як тільки сироп з грушами активно закипить, відразу знімаємо його з плити – варити не треба. Перед тим, як розливати компот по банкам, даємо йому постояти в каструлі десять хвилин – так фрукти більше просочаться солодкою рідиною.

Банки для компоту моєму содовим розчином і стерилізуємо будь-яким зручним способом. Так само чинимо і з кришками. В підготовлену тару розливаємо компот разом з шматочками груш, засипаємо лимонну кислоту і відразу закатуємо кришками за допомогою спеціального ключа.

Закатані банки з компотом перевертаємо догори дном для перевірки герметичності і накриваємо теплою ковдрою. Повільно остигаючи, заготівлі пройдуть пасивну стерилізацію. Остиглі закачування прибираємо на зберігання в прохолодне темне місце.

Приємного апетиту!

Вишня на зиму Компот з вишні Компот з вишні без стерилізації Компот з груш на 3-х літрову банку Компоти