Домашній яблучний сік – це справжнє джерело вітамінів і мікроелементів. Приготований без додавання цукру з невеликою кількістю м’якоті, він ідеально підійде для щоденного вживання як дорослим, так і дітям. Яблучний сік, приготвленный за нашим рецептом виходить дуже концентрованим, тому перед вживанням його необхідно розвести невеликою кількістю води або іншим соком, наприклад морквяним.
Інгредієнти: на 1 л.
- Яблука – 1,7 – 2 кг
- Лимонна кислота – 1 щіпка
Процес приготування:
Щоб приготувати яблучний сік через соковижималку з м’якоттю на зиму, для приготування яблучного соку найкраще використовувати річні соковиті сорти яблук. Плоди повинні бути щільні і стиглі. Промиваємо яблука під прохолодною проточною водою і викладаємо на кухонний рушник, щоб вони трохи обсохнули від води. Після чого розрізаємо яблука навпіл, видаляємо плодоніжки, серцевину і пошкоджені місця, якщо такі є
Банки для соку промиваємо питною содою і ретельно выполаскиваем проточною водою. Потім банки ставимо в холодну духовку на решітку шийкою вниз і стерилізуємо при 110-120 градусах протягом 7-10 хвилин. Простерилізовані банки виймаємо з духовки на решітку або підставку і даємо їм трохи охолонути.
Яблука нарізаємо на чотири-шість частин, в залежності від отвору в соковижималці, викладаємо в миску і змішуємо з лимонною кислотою. Так наші яблука не потемніють, і сік вийде світло-коричневого кольору. Пропускаємо яблука через соковижималку, а готовий сік поміщаємо в каструлю з товстим дном. Ставимо каструлю на повільний вогонь і нагріваємо сік, періодично помішуючи.
Наша мета – прогріти сік до температури 90-95 градусів, не доводячи його до кипіння. Знімаємо утворюється зверху піну і розливаємо сік по простерилизованным банкам.
Баночки з соком щільно закорковуємо прокип’яченими кришками, перевертаємо догори дном і залишаємо до повного охолодження при кімнатній температурі. Після чого прибираємо сік на зберігання в темне прохолодне місце.
Яблучний сік з м'якоттю на зиму Яблучний сік на зиму Яблучний сік через соковижималку