Простий рецепт сухий засолювання сала. Крім солі, використовуємо традиційний часник, чорний мелений перець і лавровий лист. Також для ароматизації рекомендуємо додати сухий чебрець. Ця травичка додасть пряної свіжості. Після обробки сіллю і спеціями сало складаємо в скляну банку – це самий простий і зручний спосіб відправити продукт на засолювання. В середньому процес займе близько тижня: пару діб при кімнатній температурі і кілька днів у холодильнику. Після цього сало готове до вживання: його можна нарізати відразу або заморозити.


Інгредієнти: на 8 порції.

  • Сало свиняче – 700 – 800 гр.
  • Сіль велика – 800 гр.
  • Перець чорний мелений – 1 ст. л.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Часник – 2 шт.

Процес приготування:

Як посолити сало з часником і перцем в банку сухим способом? Готуємо шматок сала. Бажано, щоб він був не менше п’яти сантиметрів завтовшки. Оцінюємо м’якість: у шматок повинен легко входити тонкий ніж, шкурка також повинна легко різатися. В іншому випадку закуска вийде жорсткою, жувати таке сало неприємно. Добре моєму вибраний шматок, при необхідності зачищаємо його лезом ножа від поверхневих забруднень. Потім обсушуємо сало паперовими рушниками, щоб не залишилася зайва волога. Потім розрізаємо на шматок бруски такого розміру, щоб вони легко входили в горлечко банки.

Часник очищаємо від лушпиння. Пропускаємо очищені зубки через прес або подрібнюємо будь-яким іншим способом. Отриману часникову кашку покласти в миску. Додаємо велику сіль. Окремо варто відзначити, що варто уникати використання дрібної і йодованої солі, так як результат засолювання буде непередбачуваний. На сіль викладаємо чорний мелений перець, сушений чебрець і раскрошенные руками лаврове листя. Перемішуємо все разом, поки не вийде волога сольова крихта.

Кожен брусок сала по черзі обсипаємо отриманої пряною сумішшю і укладаємо в банку. Таким чином заповнюємо тару до верху. Прикриваємо банку нещільно кришкою і залишаємо при кімнатній температурі на дві доби. Після закінчення цього часу можна буде помітити, що в банку з’явилася волога, а м’ясні прошарку в салі потемніли – це нормально.

Після закінчення двох діб прибираємо банку з салом в холодильник і даємо йому просолитися ще двоє-троє доби.

Після цього сало можна діставати – воно вже готове до вживання. Кожен шматочок очищаємо від надлишку спецій і солі і складаємо в пакет. Після цього кладемо в морозилку на зберігання.

Перед подачею саме заморожене сало легко нарізати на делікатні тонкі скибочки. Щоб нарізати було легше, дайте замороженому шматочку трохи підтанути протягом декількох хвилин. Таке сало добре підходить в якості доповнення до перших страв, а також відмінно годиться, як самостійна закуска.

Приємного апетиту!

Засолювання сала з часником Засолювання сала сухим способом Як засолити сало в банку Як засолити сало в домашніх умовах Як засолити сало з прошарками м'яса