Засолювання красноголовців холодним способом дозволяє зберегти практично всі цінні властивості. Крім цього, у грибів зберігається тонкий лісовий аромат. Процес просолювання вимагає часу, і чимало: до повної готовності красноголовців доведеться почекати приблизно півтора місяця. Якщо перед вживанням в їжу здасться, що концентрація солі занадто сильна, гриби можна просто промити чистою водою – зайва сіль піде.


Інгредієнти: на 4 л.

  • Підосичники свіжі – 4 кг
  • Сіль велика – 200 гр.
  • Листя чорної смородини – 4 шт.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Гвоздика – 4 шт.
  • Кріп – 1 пучок

Процес приготування:

Як солити підосичники холодним способом? Перебираємо підосичники від випадкового сміття. Зачищаємо ножем сліди від землі на ніжках. Всі дефектні частини вирізаємо.

Підготовлені підосичники ретельно промиваємо проточною водою кілька разів, щоб забезпечити ідеальну ступінь чистоти плодових тел.

Великі підосичники розрізаємо на частини, дрібні – залишаємо як є. Можна також відокремити ніжки від шляпок і засолити окремо – це справа смаку. Нарізані підосичники при необхідності ще раз промиваємо і даємо воді повністю стекти.

Окремо варто зупинитися на виборі виду солі для засолювання грибів. Для цієї мети ідеально підходить звичайна кам’яна сіль з великими кристалами. Не рекомендується використовувати йодовану або швидкорозчинні сіль дрібного помелу, це може призвести до непередбачуваного результату, у підсумку можливо поява гіркоти у грибів або втрата їх пружною м’ясистою текстури.

В ємність для засолювання першим шаром викладаємо половину чистих листя смородини і частина лаврових.

Кладемо дві палички гвоздики і половину гілок промитого кропу.

Зелень кропу можна класти як в цілому вигляді, так і в подрібненому.

Потім викладаємо шарами підосичники капелюшками вниз, пересипаючи кожен шар сіллю.

На останній шар грибів укладаємо залишилася зелень кропу, смородинові і лаврове листя, гвоздику.

Накриваємо гриби кришкою меншого діаметру, а зверху встановлюємо гніт. Вага гніту повинен бути таким, щоб притиснути гриби, але не деформувати.

Прибираємо ємність з подосиновиками в прохолодний льох і перевіряємо вміст через кожні п’ять-шість днів. Гриби під дією солі повинні виділити сік і помітно осісти під гнітом. Якщо соку виділилося недостатньо, щоб підосичники виявилися повністю зануреними в рідину, доливаємо в ємність додатковий сольовий розчин (на один літр води 50 грам солі).

Підосичники будуть готові до вживання через сорок-сорок п’ять днів. Зберігання готових грибів допустимо тільки в прохолодному темному місці – погребі чи холодильнику.

Приємного апетиту!

Гриби на зиму Підберезники і підосичники на зиму Солоні гриби на зиму Як приготувати підосичники - рецепти