Слов’янський народ любить сало. Так чи інакше, ми його вживаємо, додаючи в різні страви, або в самостійному вигляді. Шматочок гарного солоного сала з ароматними спеціями вдало підійде, наприклад, до тарілці борщу або будь-якого іншого супу – так і поживніше, і смачніше. Багато господинь віддають перевагу самі солити сало, а не купувати готове на ринку. Воно й зрозуміло: можна прискіпливо вибрати найкрасивіший і якісний шматочок, присмачити його улюбленими прянощами і отримати в результаті ніжну, ароматну закуску.


Інгредієнти: на 8 порції.

  • Сало свиняче – 700 – 800 гр.
  • Сіль велика – 80 гр.
  • Перець чорний мелений – 1 ст. л.
  • Лавровий лист – 4 шт.
  • Часник – 2 головки

Процес приготування:

Як засолити сало сухим способом зі спеціями? Готуємо шматок сала для засолювання. Добре, якщо він буде містити хоча б невеликі прошарки м’яса – це тільки прикрасить як смак, так і вид закуски. Добре моєму сало, при необхідності зачищаємо ножем від поверхневих забруднень. Потім обсушуємо його паперовими рушниками – вологи залишатися не повинно.

Далі потрібно обробити сало на шматки. Можна просто розрізати його окремими брусками, а можна надрізати до шкіри за принципом гармошки. Враховуйте, як вам буде потім зручніше нарізати його для вживання. Після підготовки сала очищаємо часник від лушпиння.

Пропускаємо очищені зубки часнику через прес. Як варіант, можна дрібно порубати ножем або натерти на дрібній тертці.

Отриманої часниковою кашкою змащуємо сало з усіх сторін, в тому числі і закладаємо в надрізи.

Готуємо суміш солі і спецій. Сіль необхідно використовувати саме велику, їдальню. Дрібна швидкорозчинна, а також йодована, можуть дати непередбачуваний результат. Висипаємо сіль в глибоку миску, додаємо до неї чорний мелений перець у зазначеній кількості. Лаврове листя ламаємо в долонях в дрібну крихту і висипаємо до солі. Перемішуємо всі разом.

Отриманої пряної сіллю щедро обсипаємо сало з усіх боків і злегка натираємо його руками. Далі беремо посуд, в якій будемо солити сало (контейнер, каструлю і ін) і висипаємо в нього половину, що залишилася сольової суміші. Розподіляємо по всьому дну, після чого викладаємо підготовлену сало. На нього висипаємо залишок солі з прянощами. Закриваємо кришкою і залишаємо при кімнатній температурі на добу.

Після закінчення зазначеного часу поміщаємо посуд з салом в холодильник і даємо продукту ще кілька днів на засолювання. Якщо шматки сала невеликі, то досить трьох-чотирьох діб. Якщо шматок великий, то краще перестрахуватися і почекати тиждень. Після цього дістаємо сало, стряхиваем надлишок солі, при необхідності розрізаємо його на більш дрібні шматки і пакуємо в пластикові пакети або пергамент. Прибираємо в морозилку. Перед вживанням нарізаємо заморожене сало тоненькими шматочками і подаємо на стіл.

Приємного апетиту!

Засолювання сала з часником Засолювання сала сухим способом Як засолити сало в банку Як засолити сало в каструлі