Приготуємо солоне сало сухим способом. Процес соління відбувається в каструлі під пресом – так виходить зайва волога із сала, і воно виходить більш твердим і щільним. Даний рецепт передбачає використання невеликої кількості солі і сподобається тим, хто віддає перевагу слабосоленої варіант засолювання. За великим рахунком, сало все одно зайву сіль «не бере», але ось прошарку м’яса завжди ризикують бути пересоленными. Із зазначеною кількістю солі такого ризику не буде.
Інгредієнти: на 8 порції.
- Сало свиняче – 800 гр.
- Сіль велика – 3 ст. л.
- Перець чорний мелений – 0.5 ч. л.
- Кріп – 0.5 ч. л.
- Часник 8 зуб.
Процес приготування:
Як засолити сало з часником в каструлі сухим способом? Беремо шматок сала з м’ясними прошарками. Добре підходить ділянку з черевної частини. Шкіру зрізаємо відразу або залишаємо – за бажанням. Добре промиваємо вибраний шматок в проточній воді. Якщо є поверхневі забруднення, їх ретельно зачищаємо ножем. Обсушуємо сало паперовими рушниками від решти вологи.
Розрізаємо підготовлений шматок на невеликі бруски орієнтовним вагою по 200 грам.
На дно каструлі, в якій будемо злити сало, висипаємо столову ложку солі. Важливо уточнити, що сіль потрібно використовувати саме велику. Небажано брати швидкорозчинну або йодовану сіль, так як вона дає неконтрольовану ступінь засолювання. На сіль в каструлі укладаємо підготовлені шматки сала. Якщо шкірку залишили, то укладаємо сало так, щоб вона була внизу. Посипаємо сало зверху насінням кропу.
Часник очищаємо від лушпиння. Кожен зубок розрізаємо упоперек на тонкі слайсы і викладаємо їх поверх сала з кропом. Далі посипаємо все чорним меленим перцем і столовою ложкою солі. Руками втираємо сіль і спеції в поверхню сала.
Накриваємо сало перевернутої плоскою тарілкою відповідного діаметру. Зверху встановлюємо вантаж: камінь, банку або пляшку з рідиною та ін. Вага вантажу – приблизно один кілограм. Залишаємо сало в такій конструкції при кімнатній температурі на добу.
Після закінчення зазначеного часу вантаж і тарілку знімаємо. Можна побачити, що на дні проступила волога – розсіл. Шматки сала дістаємо, витираємо від розсолу, а каструлю промиваємо і витираємо насухо.
Знову укладаємо сало в чисту каструлю, але вже шкіркою вгору. Посипаємо столовою ложкою солі. Покриваємо перевернутою тарілкою і знову ставимо вантаж. Залишаємо сало просаливаться ще на сім-десять годин.
Після цього сало готове до вживання. Дістаємо його з каструлі, обтираем від спецій і вологи. Можна нарізати для подачі відразу, а можна розкласти по поліетиленовим харчових пакетів і відправити в морозилку. Перед подачею заморожене сало добре ріжеться на тонкі скибочки, якщо дати йому трохи підтанути протягом декількох хвилин.
Приємного апетиту!
Засолювання сала з часником Як засолити сало в домашніх умовах Як засолити сало в каструлі Як засолити сало з прошарками м'яса