Приготуємо заварную сирну паску за класичним рецептом. Замішуємо масу з сиру, сметани, яєчних жовтків, вершкового масла і цукру. Доводимо її до кипіння – в цьому і полягає головна відмінність від рецепту паски сирим методом. Багато люблять заварні великодня саме тому, на цьому етапі входять до складу жовтки проходять термічну обробку. Для смакової насиченості можна вводити до складу великодня будь-які сухофрукти та горіхи. Завжди доречний і безпрограшний варіант – родзинки і мигдаль.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Сир 9% – 500 – 600 гр.
  • Сметана 10% – 200 гр.
  • Масло вершкове – 100 гр.
  • Цукор-пісок – 100 гр.
  • Яєчний жовток – 3 – 4 шт.
  • Ванільний цукор – 1 – 2 ч. л.
  • Ізюм – 80 гр.
  • Мигдаль – 50 гр.

Процес приготування:

Для приготування класичного рецепту заварний сирної паски використовуємо тільки свіжі, якісні сир та сметану – від цього безпосередньо залежить результат. Сир бажано брати з жирністю не менше 9%, а сметану – 20-30%.

Родзинки ретельно промиваємо і заливаємо в гарячій воді для розм’якшення. Залишаємо на двадцять хвилин. Після цього воду зливаємо, родзинки обсушуємо на рушник від залишкової вологи.

Для однорідності текстури сир протираємо через дрібне сито. Як варіант, можна пропустити його через м’ясорубку з дрібною решіткою або пробити блендером.

Протертий сир кладемо в миску.

Додаємо сметану, цукор, ванільний цукор. Яйця розбиваємо і відокремлюємо жовтки від білків. Білки для паски не використовуємо. Жовтки кладемо в миску до сиру. Все ретельно перемішуємо.

Вершкове масло заздалегідь дістаємо з холодильника, щоб воно встигло розм’якнути до моменту приготування. Ріжемо його на шматки і додаємо в миску до сирної маси. Перемішуємо.

Отриману сирну масу збиваємо міксером для отримання повної гомогенності і легкої пишноти.

Переливаємо сирну масу в товстостінну каструлю і ставимо на плиту. На маленькому вогні нагріваємо суміш при постійному безперервному помішуванні. Доводимо майже до кипіння. Як тільки з’являться перші бульбашки, варіння припиняємо.

По мірі нагрівання маса стає більш рідкою – це нормально.

Після того, як зняли каструлю з закипілої сирною масою з плити, занурюємо її в ємність з холодною водою. Змішуємо масу до охолодження. Остиглу сирну суміш прибираємо в холодильник на пару годин – вона повинна загуснути.

Далі додаємо в сирну масу підготовлений родзинки і мигдаль. Що стосується останнього, це можуть бути січені ядра або більш делікатні мигдальні пелюстки.

Добре перемішуємо.

Пасочницу застеляємо марлею, складеною в два шари. Заповнюємо її приготовленої сирною масою, вирівнюємо поверхню.

Краї марлі загортаємо вгору, закриваючи сир. Накриваємо кришкою і встановлюємо зверху гніт у вигляді, наприклад, банки з водою. Прибираємо конструкцію в холодильник на добу, щоб стекла зайва сироватка і утворилася щільна текстура.

Після закінчення зазначеного часу гніт знімаємо, краї марлі розгортаємо і акуратно перевертаємо сирну паску на блюдо. За бажанням поверхню паски можна прикрасити шматочками мармеладу, шоколадом, кокосовою стружкою.

Приємного апетиту!

Класична сирна паска Сирна паска Сирна паска без випічки сирна паска Заварна Страви на Великдень