Для приготування цієї закваски будемо використовувати пшеничне борошно вищого сорту і додамо цільнозернове борошно пшеничне. Дуже бажано, щоб мука була свіжою: дивіться термін виробництва на упаковці. Якщо сировина якісне, і умови дотримані, то заквасці потрібно всього дві-три підживлення, і вона вже буде готова до подальшого використання.


Інгредієнти: на 4 порції.

  • Борошно пшеничне – 25 гр.
  • Борошно цільнозернові – 25 гр.
  • Вода – 50 гр.
  • Борошно пшеничне (разова порція) – 25 гр.
  • Борошно пшеничне (разова порція) – 25 гр.
  • Вода (для підгодівлі) – 50 гр.

Процес приготування:

Готувати бездріжджовий закваски для хліба із пшеничного борошна легко! Готуємо і відміряє потрібну кількість інгредієнтів. Беремо банку об’ємом в половину літра – в ній будемо робити закваску.

Поміщаємо в банку вказану кількість пшеничного борошна вищого сорту і пшеничного цільнозерновий борошна. Вливаємо воду кімнатної температури.

Збиваємо виделкою до однорідності.

Закриваємо кришкою і ставимо в тепле темне місце. Наприклад, кухонний шафа біля батареї.

Вже через добу з’явиться не дуже приємний запах, і маса стане рыхлеть бульбашками повітря. Продовжуємо тримати закваску у колишньому місці.

На закінчення ще десяти-дванадцяти годин закваска придбає виразний кислий запах, бульбашки осядуть, з’явиться відносна однорідність.

Тепер додаємо разову порцію обох видів борошна і води.

Перемішуємо і закриваємо кришкою. Залишаємо у колишньому місці на десять-дванадцять годин.

Після закінчення зазначеного часу закваска повинна зміцніти, разрыхлиться бульбашками.

Повторюємо підгодівлю разової порцією пшеничного і цільнозерновий борошна і води.

Перемішуємо, закриваємо кришкою, залишаємо у колишньому місці.

Далі спостерігаємо за закваскою. Приблизно через п’ять-вісім годин вона повинна придбати яскравий молочно-кислий запах і бути активною, з дрібними бульбашками.

Далі на кожні десять грамів закваски додаємо по 20 грам води, 25 г пшеничного борошна і 5 грам цільнозерновий, перемішуємо і залишаємо на сім-десять годин. Закваска повинна мати кисломолочний аромат і пухко-пузирчасту структуру. На такий заквасці вже можна робити опару і приступати до приготування хліба.

Приємного апетиту!

Білий хліб в хлібопічці Закваска для хліба Закваска для хліба без дріжджів Закваска для хліба із пшеничного борошна Закваска з цільнозерновий борошна для хліба